فدراسیون جهانی والیبال رسما میزبان های مسابقات سال آتی خود در رده های سنی مختلف را معرفی کرد که طی آن تیم ملی ایران در رده نوجوانان میزبان بازی های رده های سنی زیر ۱۹ سال جهان شد.

والیبال ایران به جایگاه خوبی در سطح والیبال جهان دست یافته و حالا می‌تواند با قدرت های بزرگ جهان رقابت کند.

در رده های سنی مختلف مخصوصا نوجوانان و جوانان تیم های ملی ایران چندین سال است که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی جهان محسوب می‌شود.

تیم ملی والیبال بزرگسالان ایران هم با وجود عدم کسب عنوانی شایسته در جهان، اما همواره بزرگان والیبال دنیا را در مسابقات مختلف آزار داده است.

سال میلادی گذشته بود که تیم ملی جوانان ایران به قهرمانی جوانان جهان دست یافت و برای اولین بار ایران را در این رده سنی به مدال طلا رساند.

فدراسیون والیبال در دوره مدیریت محمدرضا داورزنی مخصوصا در دهه اخیر رابطه بسیار خوبی با فدراسیون جهانی این رشته ورزشی برقرار کرده و امتیازات قابل توجهی را هم گرفته است.

در اینجا بخوانید:

والیبال ایران از ولاسکو تا المپیک ۲۰۲۰ در دوشنبه کوئیز ۱۴

از سال گذشته بود که داورزنی اعلام کرد درخواست میزبانی ایران را برای بازی های قهرمانی جهان در رده های سنی نوجوانان و جوانان به فدراسیون جهانی داده است.

در ابتدا اعلام شده که فدراسیون بین المللی والیبال قصد دارد میزبانی والیبال قهرمانی جوانان جهان را مشترکا به ایران و ایتالیا واگذار کند که این امر با مخالفت فدراسیون والیبال ایران مواجه شد.

نهایتا فدراسیون جهانی والیبال رسما میزبان های مسابقات رده های سنی قهرمانی جهان در سال آینده را اعلام کرد که در آن میزبانی مسابقان قهرمانی زیر ۱۹ ساله های جهان (رده سنی نوجوانان) به ایران سپرده شده است.

همچنین مسابقات قهرمانی جوانان جهان نیز بصورت مشترک در ایتالیا و بلغارستان برگزار خواهد شد.

ایرن تاکنون فقط در یک دوره میزبان مسابقات قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۰۳ بوده و در رده نوجوانان میزبانی جهانی نداشته است و میزبانی ایران در سال ۲۰۲۱ اولین تجربه میزبانی مسابقات جهانی در رده سنی نوجوانان خواهد بود.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا