میلان و آتالانتا در سری آ و هفته پایانی آن دیشب به دیدار هم رفتند و این روسونری بود که با پیروزی ۲-۰ پس از مدت ها بازگشت به چمپیونزلیگ را جشن گرفت.

میلان که فصل پر فراز و نشیبی را طی کرده است، دیشب آن را با یک موفقیت بزرگ به پایان رساند.

روسونری در غیاب زلاتان ابراهیموویچ مصدوم توانست آتالانتا را در زمین خود شکست داده و حالا با نایب قهرمانی در سری آ پس از ۸ سال دوباره به چمپیونزلیگ برخواهد گشت.

آتالانتا در حالی که در چند هفته اخیر جایگاه خود را در رده دوم حفظ کرده بود، دیشب برای حفظ آن چندان خوب نبود.

دقیقه ۴۱ فرانک کسیه ضربه پنالتی میلان را که تئو هرناندز با سرنگون شدن در محوطه جریمه به دست آورده بود، تبدیل به گل اول بازی کرد.

در ادامه و اکثر دقایق نیمه دوم این نتیجه پابرجا ماند و میلان به خوبی توانست آتالانتا را در کنترل خود داشته باشد.

در اینجا بخوانید:

البته این پایان کار نبود و در وقت های تلف شده بازی با ضربه چالهان اوغلو توپ به دست بازیکن آتالانتا برخورد کرد و داور باز هم برای روسونری پنالتی گرفت.

دقیقه ۹۳ فرانک کسیه یک بار دیگر پشت توپ ایستاد و باز هم توانست گولینی سنگربان میزبان را مغلوب کرده و اختلاف را برای میلان دو برابر کند.

در نهایتا میلان با پیروزی ۲-۰ در زمین آتالانتا و نایب قهرمانی سری آ پس از ۸ سال دوباره به چمپیونزلیگ بازگشت.

در دیگر بازی های مهم دیشب در سری آ، یوونتوس با پیروزی ۴-۱ در زمین بولونیا پشت سر آتالانتا رده سومی، چهارم شد و بانوی پیر نیز به سختی مجوز لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

این درحالی است که توقف ۱-۱ ناپولی مقابل ورونا این تیم را به رده پنجم رساند و شاگردان گتوزو از صعود به چمپیونزلیگ باز ماندند.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا