دربی شهر میلان از سری آ با وجود گلزنی زلاتان ابراهیموویچ با شکست ۴ بر ۲ میلان مقابل اینتر همراه شد و شاگردان آنتونیو کونته به صدر جدول فوتبال برتر ایتالیا رسیدند.

اینتر و میلان در چارچوب هفته بیست و سوم سری a و در ورزشگاه سن سیرو، دربی شهر میلان را برگزار کردند. دو تیم بازی را از همان ابتدا نزدیک و پایاپای پیش بردند.

ابتدا دقیقه ۱۰ ضربه زمینی و محکم چالهان اوغلو بشکل خطرناکی به تیر دروازه اینتر برخورد کرد و گل نشد. دقیقه ۲۰ سانچز درون محوطه جریمه میلان صاحب موقعیت شد و ضربه او به مدافع حریف برخورد کرد و به کرنر رفت.

چهار دقیقه روی نفوذ و پاس در عرض لوکاکو، وسینو مقابل دروازه میلان صاحب فرصت شد و ضربه او دقیقا جایی رفت که دوناروما حضور داشت و توسط او مهار شد.

در ادامه میلان تسلط بیش‌تری بر بازی داشت، اما نتوانست از برتری خود استفاده کرده و موقعیت گلی ایجاد کند. درحالی که زلاتان یک فرصت را از دست داد، بالاخره دقیقه ۴۰ میلان توسط ربیچ به گل رسید.

ارسال کاستیلخو با پرواز بلند زلاتان و سر او مقابل دروازه خالی به ربیچ رسید و او با یک ضربه ساده گل میلان را زد. در ادامه اینتر پیش کشید، اما میلان روی ضد حمله و با ارسال هرناندز صاحب یک ضربه کرنر شد.

همان کرنر دقیقه اول وقت‌های تلف شده نیمه اول با پاس کسیه و ضربه سر زلاتان ابراهیموویچ تبدیل به گل دوم میلان شد.

 

میلان و شکست سنگین در نیمه دوم

 

نیمه دوم متعادل آغاز شد، اما اینتر دقیقه ۵۱ با شوت دیدنی بورزوویچ از پشت محوطه جریمه به گل رسید و اختلاف کاهش یافت. این پایان کار نبود و دو دقیقه بعد روی یک ارسال بلند و پاس رو به عقب ساچز، وسینو با یک ضربه دقیق گل دوم اینتر را هم زد و بازی خیلی زود مساوی شد.

در ادامه میلان بر بازی مسلط شد. دقیقه ۶۸ ضربه ایستگاهی و از راه دور زلاتان ابراهیموویچ با اختلاف کمی از کنار دروازه اینتر بیرون رفت. در حالی که میلان بازی را در اختیار داشت، اینتر در اولین موقعیت جدی خود پس از چند دقیقه به گل رسید.

دقیقه ۷۰ استفان دی‌فریج با یک ضربه سر زیبا و دیدنی، ارسال کاندروا را به بهترین شکل ممکن وارد دروازه دوناروما کرد و اینتر گل برتری بخش را بدست آورد.

پس از این گل میلان بازی را در اختیار گرفت، اما نمی‌توانست موقعیتی ایجاد کند. دقیقه ۸۹ ضربه سر زلاتان از دهانه دروازه اینتر راهی به دروازه حریف پیدا نکرد. در حالی که میلان همه جانبه حمله می‌کرد، دقیقه ۹۳ لوکاکو روی پاس موزس گل چهارم را هم برای اینتر زد تا شاگردان کونته پیروزی خود را تکمیل کنند.

در نهایت اینتر در دربی شهر میلان، با وجود گلزنی زلاتان ابراهیموویچ ۴ بر ۲ میلان را شکست داد و با پیروزی مقابل این تیم به صدر جدول سری آ ایتالیا رسید.

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز