میلان و لاتزیو در سن سیرو و از هفته چهاردهم سری آ ایتالیا با پیروزی ۳ – ۲ روسونری به پایان رسید تا این تیم صدر جدول را از همشهری پس بگیرد.

در مهم‌ترین بازی هفته چهاردهم سری آ میلان در ورزشگاه سن سیرو میزبان لاتزیو بود. در این بازی نیز زلاتان ابراهیموویچ به دلیل مصدومیت بزرگ ترین غایب میدان بود.

میلان بازی را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۵ ضربه هاکان چالهان اوغلو روی پاس آنته ربیچ از بالای دروازه لاتزیو به بیرون رفت.

با تداوم برتری روسونری، این تیم دقیقه ۱۰ با ضربه سر آنته ربیچ روی ارسال کرنر چالهان اوغلو به گل اول دست یافت.

میلان دست بردار نبود و دقیقه ۱۶ روی شوت ربیچ توپ به دست مدافع لاتزیو برخورد کرد، تا داور برای میزبان یک ضربه پنالتی اعلام کند.

چالهان اوغلو پشت توپ ایستاد و با یک ضربه دقیق گل دوم را هم برای روسونری به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

این پایان کار نبود و دقیقه ۲۵ لاتزیو هم صاحب یک ضربه پنالتی شد که دوناروما ابتدا ضربه ایموبیله را دفع کرد، اما در ریباند این توپ لوئیس آلبرتو دروازه میلان را باز کرد.

اواخر نیمه اول دوناروما یک بار دیگر ایموبیله را در گلزنی ناکام گذاشت تا دو تیم با برتری میزبان به رختکن بروند.

اولین فرصت نیمه دوم برای میلان به وجود آمد، اما دقیقه ۶۰ لاتزیو بازی را به تساوی کشاند. چیرو ایموبیله که چند بار در مقابل دوناروما مغلوب شده بود، این بار در موقعیتی مناسب صاحب توپ شد و با یک ضربه والی تمام کننده و دقیق دروازه حریف را باز کرد.

در ادامه بازی متعادل پیش رفت و دو تیم موقعیت هایی را از دست دادند. در حالی که بازی رو به اتمام بود، دقیقه ۹۲ روی ارسال کرنر دقیق چالهان اوغلو، تئو هرناندز با یک ضربه سر زیبا گل سوم را برای میلان زد.

میلان با گلی که در دقایق پایانی به ثمر رساند، با نتیجه ۳ – ۲ لاتزیو را از پیش رو برداشت و به صدر جدول سری آ ایتالیا بازگشت.

آن هم در شبی که اینتر با پیروزی مقابل ورونا میلان را در صدر جا گذاشته بود.