در هفته سی و هفتم سری آ ایتالیا میلان با درخشش زلاتان ابراهیموویچ مقابل سمپدوریا به پیروزی ۴ بر ۱ دست یافت.

میلان پس از هفته‌های موفق خود، در چارچوب هفته سی و هفتم سری آ ایتالیا میهمان سمپدوریا بود. روسونری‌ها بازی را از همان ابتدا هجومی آغاز کردند و خیلی زود به گل رسیدند.

دقیقه ۴ روی ارسال دقیق ربیچ، زلاتان ابراهیموویچ با یک ضربه سر تمام کننده گل اول بازی را به ثمر رساند. پس از آن بازی تا حدودی متعادل بود و میلان نسبت به حریف برتری نسبی داشت.

سمپدوریا توان خلق موقعیت خطرناک را نداشت و چند حمله نصفه و نیمه میلان هم به جایی نرسید. اما اواخر نیمه اول شاگردان پیولی چند باری دروازه حریف را تهدید کردند که مدافعین و دروازه‌بان سمپدوریا مقاومت خوبی از خود به نمایش گذاشتند. دقیقه ۴۵ ضربه محکم هاکان چالهان اوغلو در شلوغی جلوی دروازه سمپدوریا به مدافع این تیم برخورد کرد و گل نشد.

نیمه دوم را سمپدوریا بهتر آغاز کرد و دقیقه ۵۱ دوناروما یک موقعیت عالی را با واکنش مناسب خود از کوارلا مهاجم حریف گرفت. در حالی که میزبان پیش کشیده بود، روی یک حمله غافلگیرکننده دروازه خود را باز شده دید.

دقیقه ۵۲ با پاسی که زلاتان داده بود، چالهان اوغلو صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق دروازه فالکونه در سمپدوریا را باز کرد. این گل ابتدا مردود شد، اما VAR نظر داور را تغییر داد.

در اینجا بخوانید:

سمپدوریا که در خانه چیزی برای از دست دادن نداشت، بی مهابا حمله کرد و باز هم در یک ضد حمله سریع گلی دیگر را دریافت نمود.

دقیقه ۵۸ بازیکنان سمپدوریا در میانه زمین توپ را از دست دادند و در یک ضد حمله با پاس عمقی چالهان اوغلو، زلاتان ابراهیموویچ با فالکونه تک به تک شد و با یک ضربه دقیق گل دوم خود و سوم میلان را به ثمر رساند.

پس از این گل بازی آرام‌تر شد و میلان عقب نشست تا در زمین خود به اداره بازی بپردازد. همین امر باعث شد سمپدوریا جلوتر بازی کند و در نتیجه آن دقیقه ۷۸ صاحب یک ضربه پنالتی شود.

گونزالو مارونی پشت توپ ایستاد و ضربه محکم او با واکنش عالی دوناروما دفع شد تا میزبان از رسیدن به گل محروم شود. اما این پایان کار نبود و دقیقه ۸۷ کریستوفر آسکیلدسن با یک شوت زیبا و مهار نشدنی از پشت محوطه جریمه دروازه دوناروما را بالاخره باز کرد.

در ادامه میلان دوباره بازی را در اختیار گرفت و دقیقه ۹۲ این بار لیائو پشت محوطه جریمه سمپدوریا توسط بوناونتورا صاحب توپ شد و با یک ضربه فنی مطمئن گل چهارم را نیز به ثمر رساند. نهایتا میلان در هفته سی و هفتم سری آ ایتالیا مقابل سمپدوریا به پیروزی ۴ بر ۱ رسید و حضور خود در لیگ اروپا را قطعی کرد.

 

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال