ناکامی دوباره مسی در تیم ملی آرژانتین با شکست ۲ بر ۰ مقابل برزیل و در نیمه‌نهایی کوپا آمریکا رقم خورد.

برزیل به پشتوانه حمایت هوادارانش از همان ابتدا بازی را بهتر آغاز کرد و حتی در دقیقه ۲ بازی فرصت مسلم گلزنی بدست آورد که با اعلام آفساید توسط داور در گلزنی ناکام ماند.

در ادامه آرژانتین توپ و میدان را در اختیار گرفت و در دقیقه ۱۲ با شوت پارادس شانس گلزنی هم داشت که این توپ از کنار دروازه بیرون رفت. در حالی که آرژانتین حاکم میدان بود اما این برزیل بود که در دقیقه ۱۹ با بغل پای زیبای گابریل ژسوس به گل اول رسید.

باز هم آرژانتین با ارائه بازی هجومی تیم برتر زمین بود و تمام تلاش خود را انجام داد تا به گل تساوی دست پیدا کند. در این راستا یک بار توپ خطرناک آگوئرو به تیر دروازه آلیسون دروازه‌بان برزیل برخورد کرد و وارد دروازه نشد.

در حالی که در نیمه اول یاران مسی در آرژانتین توانستند حملات بیش‌تر و خطرناک‌تری را خلق کنند اما این برزیل بود که با برتری ۱ بر ۰ این نیمه را به پایان رساند.

 

نیمه دوم

 

نیمه دوم هم با برتری آرژانتین آغاز شد و این تیم چند موقعیت گلزنی خوب ایجاد کرد اما در به سرانجام رساندن آن‌ها ناکام بود تا مسی حسرت حتی یک جام را در تیم ملی تجربه کند.

در حالی که ضربه خطرناک مسی در دقیقه ۵۷ به تیر دروازه برزیل برخورد کرد تا نشان دهد امروز روز بدشانسی او و یارانش در آرژانتین است، این برزیل بود که در دقیقه ۷۱ توسط فرمینیو به گل رسید.

این گل آب سردی بود بر عطش دستیابی گل برای آرژانتین تا یک بار دیگر ناکامی دوباره مسی در تیم ملی شکل گرفته و این بازیکن را در زمره اندک بازیکنان بزرگی قرار دهد که هیچگاه در عرصه ملی موفق نبودند.

در حالی که تیم فوتبال آرژانتین در ادامه بازی تلاش خود را برای گلزنی تکرار کرد اما دیگر حملات آن‌ها زهر و خطر حملات گذشته را نداشت و در پایان بازی نتیجه با شکست ۲ بر ۰ مسی و تیم ملی آرژانتین مقابل برزیل همراه بود.

در پایان بازی و کنفرانس خبری مربیان دو تیم اسکالونی سرمربی جوان آرژانتین به این نکته اشاره کرد که تیمش استحقاق رسیدن به فینال کوپا را داشته و در آینده امید زیادی به این تیم خواهد بود.

 

برزیل و آرژانتین در نیمه‌نهایی کوپا آمریکا