صحبت درباره تیم ملی مهم‌ترین بخش اولین مصاحبه علی دایی پس از مدت‌ها را تشکیل می دهد که در آن از دو بار توافق با فدراسیون فوتبال برای هدایت ملی‌پوشان ایرانی خبر می‌دهد.

علی دایی بدون شک اسطوره و نماد فوتبال ایران است. کسی که نام ایران را در عرصه های بین الملی فوتبال با نام او می شناسند.

آقای گل جهان که هنوز رکورد بیش‌ترین گل زده را در فوتبال ملی جهان در اختیار دارد و رونالدو نزدیک‌ترین مهاجم به او هنوز نتوانسه به رکورد ۱۰۹ گل زده او برسد.

دایی که مدت‌هاست از فوتبال ایران دور شده و بیش‌تر به فعالیت های اقتصادی می پردازد، پس از مدت ها سکوت برای اولین بار با ورزش ۳ مصاحبه کرده و در مورد مسائل مختلف به گفت و گو نشسته است.

مهم‌ترین و قابل تامل ترین بخش این مصاحبه به تیم ملی و سرمربیگری آن مربوط می شود.

در اینجا بخوانید:

جایی که علی دایی می گوید دو بار با فدراسیون فوتبال به توافق نهایی رسیده و هر دو بار فدراسیون مسیر خود را از او جدا کرده است.

رکورددار گل زده ملی مدعی شده که پس از جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی و قبل از آمدن ویلموتس، با مهدی تاج به توافق کامل رسیده است. اما یک روز قبل از اعلام رسمی این توافق، مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران شده است.

بدون شک آمدن ویلموتس و انتخاب اشتباه او بی شباهت به یک فاجعه بزرگ ملی نیست و باید دید که چرا چنین انتخابی صورت گرفته است.

اما علی دایی باز هم با پیشنهاد هدایت تیم ایران مواجه بوده و پس از قطع همکاری با ویلموتس فدراسیون فوتبال دوباره با او مذاکره کرده و حتی به توافق هم رسیده است.

با این حال فدراسیون این بار هم مسیر خود را تغییر داده و به سمت امیر قلعه نویی و در نهایت اسکوچیچ می رود.

متن اصلی مصاحبه علی دایی با ورزش ۳ در مورد داشتن پیشنهاد برای تیم ملی :

اولین بار است که این حرف را می‌زنم. قبل از اینکه آقای “ویلموتس” به تیم ملی بیاید و سرمربی شود ما با آقای تاج در مورد سرمربیگری تیم ملی صحبت کردیم. شاید ایشان الان بیایند و منکر شوند.

ولی ما با ایشان صحبت کردیم و قرار بود تا دو روز بعد این خبر و توافق را علنی کنیم. ولی یک روز به اعلام توافق‌مان مانده بود که من در زیرنویس اخبار دیدم نوشته است “مارک ویلموتس” سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد.

من هم به ایشان تبریک گفتم. متاسفانه انتخاب‌های نادرستی که تا الان انجام شده از همه لحاظ چه مالی و چه فوتبالی خیلی به ما صدمه زده است.

آنها می‌توانند بگویند که به من چنین پیشنهادی ندادند ولی من هیچ وقت در زندگی‌ام دروغ نگفته‌ام. بعد از رفتن آقای ویلموتس هم دوباره با من در مورد سرمربیگری صحبت شد که بعد از آن هم دوباره آقای “اسکوچیچ” سرمربی تیم ملی شدند.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا