نتایج لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ در پایان مرحله حذفی یک هشتم نهایی که دیشب با صعود تیم های چلسی و بایرن مونیخ در مقابل اتلتیکو مادرید و لاتزیو همراه بود، تمام تیم های حاضر در مرحله یک چهارم را مشخص کرد.

دیشب آخرین تیم های صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مشخص شدند، جایی که چلسی در حالی که میزبان اتلتیکو مادرید بود، این تیم را با دو گل از پیش رو برداشت و بایرن مونیخ نیز که صعودش به مرحله بعد قطعی به نظر می رسید، لاتزیو را این بار با اختلاف کم تری شکست داد.

چلسی پس از پیروزی ۱-۰ در بازی رفت و زمین حریف، با خیالی آسوده و پشتوانه ای مناسب دیشب میزبان اتلتیکو مادرید بود.

با این حال باز هم این چلسی بود که پس از چند دقیقه ابتدایی با حملات نصفه و نیمه اتلتیکو، آغاز بهتری در میدان داشت و از همان ابتدا بر حریف مسلط نشان می داد.

در ادامه دقیقه ۳۳ روی یک ضد حمله ای که با فرار کای هاوارتز همراه بود، با پاس عرضی تیمو ورنر، حکیم زیاش در موقعیت تک به تک با اوبلاک دروازه اتلتیکو مادرید را باز کرد.

پس از آن اتلتیکو مادرید سعی کرد از شکست و حذف فرار کند، اما دفاع منسجم و موفق چلسی به این تیم اجازه عرض اندام را نمی داد.

در اینجا بخوانید:

در حالی که با نزدیک شدن به پایان بازی فشار اتلتیکو مادرید افزایش می یافت، دقیقه ۹۴ امرسون پالمیری روی حرکت و پاس کریستین پولیشیچ گل دوم را هم برای چلسی به ثمر رساند تا این تیم در مجموع دو بازی رفت و برگشت با پیروزی ۳-۰ راهی مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شود.

اما بایرن مونیخ پس از پیروزی ۴-۱ در ورزشگاه المپیک رم عملا صعود خود را در همان بازی رفت مقابل لاتزیو قطعی کرده بود.

به همین دلیل در بازی برگشت کار سختی نداشت و خود را نیز به آب و آتش نزد. ابتدا روبرت لواندوفسکی دقیقه ۳۳ از روی نقطه پنالتی برای باواریایی ها گل اول را زد.

سپس دقیقه ۷۳ چوپو موتینگ گل دوم بایرن را به ثمر رساند و دقیقه ۸۲ مارکوس پارولو یکی از گل ها را جبران نمود تا در نهایت لاتزیو با شکست سنگین ۶-۲ در مجموع دو بازی رفت و برگشت به دست بایرن مونیخ از مسابقات حذف شود.

با نتایجی که دیشب رقم خورد و اضافه شدن تیم های چلسی و بایرن مونیخ، به رئال مادرید، دورتموند، پاری سن ژرمن، پورتو، لیورپول و منچسترسیتی، تمامی تیم های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مشخص شدند.

لازم به ذکر است که مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فردا جمعه ۲۹ اسفند قرعه کشی می شود.

بایرن مونیخ و لاتزیو در لیگ قهرمانان اروپا 2021

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا