نقل و انتقالات استقلال از رقیب دیرینه پرسپولیس بسیار عقب تر است و جدایی فرهاد مجیدی در این موضوع تاثیر زیادی داشته است.

پس از قهرمانی استقلال در لیگ برتر بود که فرهاد مجیدی راهش را از آبی ها جدا کرد و به اتحاد کلبای امارات پیوست.

همین موضوع باعث شد تا باشگاه استقلال وقت زیادی را صرف انتخاب مربی جدید بگذارد و خواست هواداران مبنی بر استخدام مربی خارجی عرصه را بیش از گذشته بر مدیران این باشگاه تنگ کرد.

هر چند سرانجام ریکاردو ساپینتو پرتغالی سکان هدایت استقلال را به دست گرفت، اما آبی ها زمان طلایی نقل و انتقالات را از دست داده و عملا چند ستاره مطرح از جمله سعید صادقی را به پرسپولیس هدیه دادند.

نقل و انتقالات استقلال و خرید های کم نام و نشان

نتیجه این موضوع عملکرد نچندان خوب آبی ها در نقل و انتقالات شد، جایی که تاکنون فقط نفرات کم نام و نشانی چون سجاد شهباززاده، محمد حسین زاوری، امید حامدی فر و رضا میرزایی رسما آبی‌پوش شده اند.

هر چند کاوه رضایی هم تا حد زیادی به استقلال نزدیک است، اما این باشگاه نفرات شاخصی چون محمد دانشگر و رودی ژستد را نیز از دست داده است.

این در حالی است که تکلیف امیرحسین حسین زاده، عارف غلامی و کوین یامگا هنوز مشخص نیست و دو نفر اول هم در آستانه لژیونر شدن هستند.

با این حال مصطفی آجورلو که فصل گذشته عملکرد بسیار خوبی در نقل و انتقالات و همچنین مدیریت حواشی پیرامون آبی ها داشت، سعی کرد با تمدید قرارداد مهدی مهدی پور، رافائل سیلوا و روزبه چشمی اندکی از فشارها روی خود را کم کند.

این در حالی است که هنوز نام هایی چون محمدحسین مرادمند، محمدرضا حسینی و محمد محبی حوالی باشگاه استقلال شنیده می شود.

باید دید استقلال می تواند در لیگ بیست و دوم پا به پای پرسپولیس و سپاهان پیش رفته و از عنوان قهرمانی خود دفاع کند یا خیر؟