فیلیپ کوتینیو توانست پس از یک فصل ناموفق در بارسلونا این تیم را ترک کرده و در آخرین روزهای نقل و انتقالات تابستان ۲۰۱۹ فوتبال اروپا با انتقالی قرضی به بایرن مونیخ بپیوندد.

کوتینیو که از وضعیت خود در بارسلونا بدلیل کم بازی کردن راضی نبود، توانست مدیران بارسا را برای جدایی از این تیم راضی کند.

عملکرد ضعیف فیلیپ کوتینیو در بازی‌های حساس مخصوصا در بازی مقابل لیورپول در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا باعث شد که مسئولان بارسلونا از خرید او نا امید و پشیمان شوند.

از همان جا بود که مدیران بارسلونا دنبال یک پیشنهاد خوب برای فروش این بازیکن می‌گشتند. حتی برای جذب نیمار از او برای یکی از گزینه‌های معاوضه در پیشنهاد خود به پاری‌سن‌ژرمن استفاده کردند.

اما این پیشنهاد نیز به نتیجه‌ای نرسید تا خود کوتینیو وقتی با پیشنهاد بایرن مونیخ مواجه شد، در مذاکره با مدیران بارسلونا آن‌ها را راضی کرد که با انتقال قرضی او به بایرن موافقت کنند.

این در حالی است که بارسلونا پس از از دست دادن نیمار و ناکامی در جذب گریزمان، کوتینیو را با سر و صدای زیاد و قیمت بالای ۱۴۲ میلیون پوند از لیورپول به خدمت گرفت.

بایرن مونیخ نیز که در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۱۹ فوتبال اروپا در جذب گرت بیل و لروی سانه ناکام بود، پس از جذب پریشیچ در آستانه جذب کوتینیو نیز قرار دارد.

در حالی که هنوز این انتقال رسمی نشده اما اکثر رسانه‌های معتبر اروپایی از جمله گاردین آن را پوشش داده‌اند. گفته می‌شود با اعلام رادیو کاتالونیا کوتینیو روز یکشنبه ۲۷ مرداد برای مذاکرات نهایی و انجام تست‌های پزشکی راهی مونیخ خواهد شد.

همچنین این انتقال بصورت قرضی و یک ساله خواهد بود و فیلیپ کوتینیو این فرصت را دارد که در بایرن مونیخ دوباره خود را به مدیران و هوادران بارسا ثابت کند.

 

 

عکس‌های طنز در اینجا