نقل و انتقالات پرسپولیس در تابستان ۱۴۰۰ به نظر می رسد که طبق نظر و برنامه یحیی گل محمدی با خرید علی نعمتی مدافع پدیده مشهد آغاز شود، چرا که با جدایی کنعانی زادگان دفاع سرخ ها به تقویت نیاز خواهد داشت.

پرسپولیس در حالی که با توجه به فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ لیگ بیستم را خوب آغاز نکرده بود، به آرامی خود را پیدا کرد و با درایت کادرفنی بابرنامه خود، با وجود مشکلات فراوان و کمبود بازیکن با اختلاف دو امتیاز قهرمانی نیم فصل را از آن خود کرد.

پس از تغییر مدیریت پرسپولیس و اتمام تنش ها بین یحیی گل محمدی و مدیران باشگاه، با ورود ابراهیم شکوری و جعفر سمیعی، و همچنین نقش موثر یحیی گل محمدی نقل و انتقالات سرخ ها شکلی اصولی و منطقی به خود گرفت تا جایی که با خرید های حساب شده تمام مشکلات فنی پرسپولیس پوشش داده شد.

خرید مهدی ترابی، فرشاد فرجی و شهریار مغانلو از یک طرف و بازگشت عیسی آل کثیر از طرف دیگر، زمینه ساز شد تا سرخ ها در اکثر بازی های سرنوشت ساز دست برتر را داشته باشند.

در اینجا بخوانید:

همه این ها و نقش کلیدی مهدی ترابی در بازی های مهم شرایط را برای قهرمانی پرسپولیس فراهم کرد تا شاگردان یحیی گل محمدی با شکست پیکان در هفته پایانی، با دو امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان، صدرنشین لیگ برتر بیستم شوند.

حالا با اتمام لیگ بیستم، پرسپولیس به پنجره نقل و انتقالات لیگ بیست و یکم نزدیک می شود و از هم اکنون خبرها و شایعات فراوانی درباره گزینه های خرید یحیی گل محمدی به گوش می رسد.

دیشب ابراهیم شکوری در برنامه فوتبال برتر مدعی شد که اگر پروسه تمدید قرارداد بازیکنان با موفقیت انجام شود، خریدهای سرخ ها بسیار محدود خواهد بود.

از این رو و با توجه به جدایی محمد کنعانی زادگان و خبرهای نقل و انتقالاتی فوتبال ایران به نظر می رسد که اولین خرید پرسپولیس برای فصل جدید، علی نعمتی مدافع پدیده مشهد خواهد بود که با پایان فصل قراردادش به پایان رسیده است.