نقل و انتقالات ۲۰۲۱ فوتبال اروپا و برنامه رئال مادرید برای جذب کیلیان امباپه از پاری سن ژرمن از یک طرف و نیم نگاه منچستریونایتد به جذب ستاره فرانسوی در تابستان ۲۰۲۲ از طرف دیگر خبرهای مهم روزهای اخیر رسانه‌های اروپایی بوده‌اند.

کیلیان امباپه از زمانی که در ترکیب موناکو و در بازی های لیگ قهرمانان اروپا چهره شد، همواره مورد توجه تیم‌های بزرگ فوتبال اروپا بود.

با این حال پاری سن ژرمن به لطف دلارهای ناصرالخلیفی توانست گوی سبقت را از غول‌های اروپایی برباید و ستاره فرانسوی را با ترفندهای ویژه به خدمت بگیرد.

امباپه در ترکیب پاری سن ژرمن رشد کرد و هر چند در بازی های حساس و مهم لیگ قهرمانان اروپا نظیر فینال ۲۰۲۰ به کار تیم اول پاریس نیامد، اما همچنان ستاره اصلی و محبوب نقل و انتقالات فوتبال اروپا به شمار می رود.

رئال مادرید از تابستان گذشته به شکل جدی برنامه جذب این ستاره جوان دنیای فوتبال را دنبال کرده است، اما بحران کرونا از یک طرف و قیمت نجومی تعیین شده توسط باشگاه فرانسوی از طرف دیگر غول اسپانیایی را در این امر ناکام گذاشت.

در اینجا بخوانید:

حالا که کیلیان امباپه در سال پایانی قرارداد خود با باشگاه پاری سن ژرمن است و حاضر نیست قراردادش را تمدید کند، رئال مادرید به دنبال زمینه چینی برای جذب او است و تا آخرین روز نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۱ فوتبال اروپا که تنها ۱۰ روز از آن باقی مانده است، تلاش خود را ادامه خواهد داد.

این را نشریه آ اس گفته و آورده است که رئال مادرید و کیلیان امباپه با هم هماهنگ هستند و قصد ندارند باشگاه پاریسی را عصبی کرده و شانس این انتقال را کاهش دهند.

از طرفی آ اس در گزارش خود آورده است که آخرین برنامه پرز برای جذب امباپه، دادن پیشنهادی وسوسه کننده در آخرین روز نقل و انتقالات خواهد بود تا در همین تابستان کار انتقال ستاره فرانسوی به سانتیاگو برنابئو را تمام کند.

چرا که طبق ادعای ESPN منچستریونایتد هم دنبال شکار امباپه است و این باشگاه قصد دارد در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۲ و زمانی که ستاره فرانسوی بازیکن آزاد می شود، او را با پیشنهاد دستمزدی وسوسه کننده به سمت خود بکشاند، هر چند که امباپه همواره از علاقه خود به بازی در رئال مادرید سخن گفته است.

از طرفی اگر برای امباپه دستمزد بیش‌تر ملاک باشد، قطعا پاری سن ژرمن و مالک متمول آن توانایی بیش‌تری نسبت به منچستری‌ها در این زمینه دارند.

باید تا روزهای پایانی نقل و انتقالات ۲۰۲۱ فوتبال اروپا منتظر ماند و دید آیا رئال مادرید از پس شکار صید بزرگ خود بر می آید، یا خیر؟

این در حالی است که پوچتینو سرمربی پی‌اس‌جی از ماندن امباپه تا پایان فصل اطمینان دارد.