نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ دیشب تیم های حاضر در خود را به طور کامل شناخت و انگلیس و دانمارک نیز به دو تیم ملی ایتالیا و اسپانیا پیوستند تا رقابتی هیجان انگیز در ومبلی لندن داشته باشند.

دیشب دو بازی آخر مرحله یک چهارم نهایی یورو نیز به پایان رسید و پازل نیمه نهایی تکمیل شد.

پس از اینکه اسپانیا به زحمت و در ضربات پنالتی سوئیس را پس از تساوی ۱-۱ در ۱۲۰ دقیقه، ۳-۱ شکست داد، ایتالیا هم در یک بازی هوشمندانه ۲-۱ از سد بلژیک گذشت.

اما دیشب نیز ابتدا دانمارک ۲ بر ۱ جمهوری چک را از پیش رو برداشت و سپس انگلیس با یک پیروزی پرگل برای حریفان خود خط و نشان کشید.

تیم ملی انگلیس دیشب در ورزشگاه المپیک شهر رم ایتالیا و در یک بازی کاملا برتر و هجومی اوکراین و شاگردان شوشنکو را مقهور خود کرد.

هری کین دقیقه ۴ و ۵۰، هری مگوایر دقیقه ۴۶ و جردن هندرسون دقیقه ۶۳ چهار گل برای شاگردان گرت ساوت گیت به ثمر رساندند تا سه شیرها با اقتدار راهی نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ شوند.

در اینجا بخوانید:

با توجه به نتایج به دست آمده در مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰، ابتدا ایتالیا و اسپانیا سه شنبه ۱۵ تیر از ساعت ۲۳:۳۰ به دیدار هم می روند و سپس انگلیس و دانمارک چهارشنبه ۱۶ تیر ماه از ساعت ۲۳:۳۰ مقابل هم صف آرایی می کنند.

لازم به ذکر است که هر دو بازی نیمه نهایی و همچنین دیدار فینال مسابقات در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار خواهد شد، البته اگر ورژن جهش یافته کرونا موسوم به دلتا در این میزبانی خللی ایجاد نکند.

حالا که یورو ۲۰۲۰ به مرحله نیمه نهایی خود رسیده است، به نظر عیار واقعی تیم های اروپایی نیز مشخص شده و از هم اکنون می توان دو تیم ایتالیا و انگلیس را بیش از دو تیم دیگر شایسته قهرمانی دانست.

هر چند که در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و اتفاقات غیرمنتظره آن است که بر جذابیت این رشته مهیج ورزشی افزوده است.