ستاره‌های جوانی چون سعید معروف از سال ۲۰۱۰ تا کنون رشد چشمگیری داشتند که جهش بزرگ آن را خولیو ولاسکو آرژانتینی رقم زد و حالا تیم ملی والیبال ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

رافان نیوز دوشنبه کوئیز ۱۴ خود را به جهش بزرگ والیبال ایران از سال ۲۰۱۰ تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو اختصاص داده که بی انصافی است اگر سهم خولیو ولاسکو را در این موفقیت ناچیز بدانیم.

والیبال ایران با یک برنامه طولانی مدت توانست زیر بنای خود را با ستاره‌هایی چون سعید معروف و سید محمد موسوی بسازد و با ورود محمدرضا داورزنی به مدیریت والیبال سعی شد تمام ارکان لازم برای موفقیت در اختیار این ستاره‌ها قرار بگیرد.

از این رو بود که آوردن مربیان بزرگی چون زوران گائیچ به ایران کلید خورد و این سرمربی صرب و بزرگ والیبال جهان بعنوان مربی دو شغله هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفت، اما هیچگاه نتوانست موفقیت چندانی بدست آورد.

پس از اینکه حسین معدنی چند سالی رونق را دوباره به والیبال ایران برگرداند، پس از نایب قهرمانی تیم ملی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ فدراسیون تصمیم گرفت دوباره به سمت مربیان بزرگ، ولی این بار بصورت تمام وقت با هزینه بیش‌تر برود.

در اینجا بخوانید:

از میان چند مربی بزرگ خولیو ولاسکو پر افتخار که چند سالی از سطح اول والیبال جهان دور بود انتخاب شد. سرمربی آرژانتینی با هوش، درایت و تجربه خود تفکرات فنی و حرفه‌ای بازیکنان و حتی والیبال ایران را تغییر داد و در سمت درست آن قرار داد.

این بود که حالا به جرات می‌توان گفت تیم ملی والیبال ایران از ولاسکو تا المپیک ۲۰۲۰ جهش بزرگی داشته و در بین تیم‌های بزرگ والیبال جهان قرار دارد و مدت‌هاست که از آسیا فراتر رفته است.

در حالی که ایران می‌بایست تابستان امسال در مسابقات المپیک توکیو با هدایت کولاکوویچ شرکت می‌کرد این بازی‌ها بدلیل بحران جهانی کرونا به تعویق افتاد تا سبب خیری شود که تیم ملی سرمربی بزرگ‌تری را روی نیمکت خود در این بازی‌های مهم داشته باشد.

حالا ولاسکو دوباره در بین گزینه‌های هدایت تیم ملی ایران قرار دارد و می‌تواند در بازی‌های مهم المپیک توکیو که در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود سرمربی ستاره‌هایی چون سعید معروف باشد.

رافان نیوز دوشنبه کوئیز ۱۴ خود را به این مسیر ۱۰ ساله والیبال ایران از ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ اختصاص داده و بیش‌تر آمار تیم ملی را به چالش سوال کشانده است.

 

کوئیز ۱۴

والیبال ایران از سال ۲۰۱۰ تاکنون که در سال ۲۰۲۰ هستیم رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و به قدرت برتر آسیا تبدیل شده و در جهان حرفی برای گفتند دارذ.

ولاسکو سرمربی موفق آرژانتینی در یک دوره سه ساله هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفت و بخوبی توانست جوانان ایرانی را شکوفا کند.

سوالات دوشنبه کوئیز ۱۴ رافان نیوز به والیبال ایران از ولاسکو تا المپیک ۲۰۲۰ اختصاص دارد و سوالاتی را از دل این چند سال بیرون کشانده است.

موفق باشد

 

 

 

 

دیگر کوئیزهای رافان نیوز در اینجا