والیبال ایران در آغاز هفته پایانی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ با استفاده از ترکیب اصلی خود امیدوار به قطعی کردن صعود به مرحله پایانی است.

در حالی که چهار هفته رقابت سنگین با بهترین تیم‌های جهان والیبال با عملکرد درخشان والیبال ایران همراه بود، این تیم هم اکنون در رده دوم جدول ۱۶ تیمی سطح A لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ قرار دارد.

بازیکنان ایران که با عملکرد خود نشان داده‌اند به مرز پختگی کامل دست یافته‌اند، حالا امیدوار هستند با ادامه بازی‎‌های درخشان خود به مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال در شیکاگو آمریکا راه پیدا کنند.

والیبال ایران در این راه تنها به یک برد از سه بازی خود در هفته پایانی لیگ ملت‌های والیبال نیاز دارد. ایران در هفته پنجم لیگ ملت‌های والیبال به میزبانی کشور بلغارستان در ابتدا و روز ۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف تیم قدرتمند صربستان خواهد رفت.

همچنین ۱ روز بعد یعنی ۸ تیر در ساعت ۲۲:۱۰ به مصاف بلغارستان میزبان می‌رود و ۹ تیر ماه نیز در ساعت ۱۸:۳۰ با آمریکا روبه رو خواهد شد.

 

چینش گروه‌ها در مرحله نهایی

 

جالب است بدانید که چینش تیم‌ها در دو گروه مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال مشخص شده است.

گروه اول به این شکل است که: تیم میزبان یعنی آمریکا، تیم سوم جدول رده‌بندی، تیم چهارم جدول رده‌بندی   –   چینش گروه دوم: تیم اول جدول رده‌بندی، تیم دوم، تیم پنجم

همچنین باید اشاره کرد که تیم‌های برزیل، ایران، فرانسه، روسیه و ایتالیا تا پایان هفته چهارم بترتیب در جایگاه اول تا پنجم جدول رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال قرار دارند.

لازم به ذکر است که با توجه به بر طرف شدن مشکل سه مصدوم ایران در هفته چهارم، آن‌ها تیم ملی را در هفته پنجم همراهی می‌کنند و ایران با همان ترکیب هفته چهارم در هفته پنجم نیز شرکت خواهد کرد.

حال باید منتظر درخشش والیبال ایران در آغاز هفته پایانی لیگ ملت‌ها بود تا با شکست صربستان صعود خود را به مرحله نهایی این مسابقات قطعی کنند.

 

والیبال ایران در هفته پایانی لیگ ملت‌های والیبال 2019