والیبال ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو چهارمین دیدار خود از مرحله گروهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست خورد، اما این شکست امیدواری زیادی به همراه خود داشت، چرا که تیم دوم ایران مقابل ایتالیا بسیار با صلابت ظاهر شد.

دیروز و در چارچوب دور چهارم مرحله گروهی والیبال المپیک توکیو، ایران به دیدار ایتالیا رفت.

آلکنو سرمربی روس ایران در این بازی نیز همچون دیدارهای گذشته از سعید معروف، علی اصغر مجرد، سید محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی پور، میثم صالحی و مهدی مرندی در آغاز مسابقه استفاده کرد.

در دست اول هر چند ایتالیا آغاز بهتری داشت، اما ایران هم به لطف سرویس های عالی از میلاد عبادی پور و امیر غفور و موسوی در امتیازات آخر خود را به حریف قدرتمند رساند.

با این حال ایتالیا با وجود شایستگی بازیکنان ایران دست اول را ۳۰-۲۸ به پیروزی رسید.

در دست دوم ایتالیا باز هم از ابتدا پیش افتاد و سعید معروف و دیگر ستاره های ایران نتوانستند اختلاف ایجاد شده را تا پایان دست جبران کرده و ۲۵-۲۱ شکست خوردند.

دست سوم و زمانی که ایتالیا باز هم پیش افتاده بود، الکنو دست به تعویض و جواد کریمی و صابر کاظمی را به جای سعید معروف و امیر غفور به میدان فرستاد.

در اینجا بخوانید:

کاظمی بلافاصله پس از ورود به زمین با سرویس های فوق العاده خود بازیکنان ایتالیا را غافلگیر کرد تا جایی که ایران نتنها اختلاف امتیازی را جبران کرد، بلکه یک امتیاز هم پیش افتاد و امتیازات را ۱۰-۹ به سود خود کرد.

در حالی که دو تیم پایاپای پیش می رفتند، ایران باز هم به لطف سرویهای درخشان کاظمی و عبادی پور خود را از ایتالیا جدا کرد و در پایان ۲۵-۲۱ به پیروزی رسید.

بازی به دست چهارم کشیده شد و آلکنو دست به نفرات ذخیره خود نزد و علاوه بر جواد کریمی و صابر کاظمی، صالحی لیبروی دوم خود را نیز به میدان فرستاده بود.

بازیکنان جوان ایران در چند مقطع خود را به یک قدمی ایتالیا رساندند، اما انگار آلکنو نمی خواست برای پیروزی در این مسابقه خیلی بازیکنانش را تحت فشار قرار دهد.

به هر حال والیبال ایران مقابل ایتالیا با نتیجه ۲۵-۲۱ شکست خورد تا در مجموع ۳-۱ نتیجه را واگذار کرده و مشخص شود که به عنوان چهارمی گروه و برخورد به تیم اول گروه مقابل در دور بعد راضی شده است.

البته این عنوان هم با پیروزی در بازی آخر مقابل ژاپن میزبان ممکن خواهد شد.

دیداری که با توجه به امتیاز میزبانی ژاپن می تواند کار صعود والیبال ایران در مرحله گروهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را سخت کند.

هر چند که ملی‌پوشان ایرانی در بازی های حیثیتی مقابل لهستان و حتی ایتالیا نشان دادند که می توانند در این مسابقات شگفتی ساز باشند.