والیبال ایران در پایان هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ در رتبه دومی جدول کلی مسابقات قرار گرفت.

در حالی والیبال ایران هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال را به پایان رساند که از سه دیدار این هفته از مسابقات در اردبیل ۲ پیروزی و یک شکست بدست آورد. البته والیبال ایران در دو هفته سوم و چهارم با میزبانی در ارومیه و اردبیل عملکرد خوبی داشت و با ۵ پیروزی و ۱ شکست به کار خود در ایران پایان داد.

به این ترتیب، ایران تا به این لحظه که هنوز سه بازی برای هر تیم باقی مانده است، با کسب ۱۰ برد، ۲ باخت و ۳۰ امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی قرار گرفت. این در حالی است که والیبال برزیل با ۱۱ برد و ۱ باخت و ۳۰ امتیاز و فقط بدلیل یک باخت کم‌تر نسبت به ایران در جایگاه نخست قرار گرفت.

همچنین تیم والیبال فرانسه با ۹ برد و سه باخت و ۲۸ امتیاز در رتبه سوم مسابقات لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۹ قرار دارد. جالب است بدانید دو بازیکن از ایران در جمع بهترین‌های مسابقات در بین تمامی بازیکنان حاضر قرار دارند.

امیر غفور با کسب ۱۸۲ امتیاز بعنوان امتیازآورترین بازیکن مسابقات تا این لحظه لقب گرفته است. همچنین سعید معروف نیز بیش‌ترین امتیازات فنی مربوط به پاسورها را دارد و تا پایان مسابقات در هفته چهارم در صدر پاسورها قرار گرفته است.

از طرفی محمد موسوی و محمدرضا حضرت‌پور در رده دوم پست‌های خود یعنی بهترین دفاع و دریافت‌کننده قرار گرفته‌اند. برنامه مسابقات هفته آخر مرحله گروهی برای ایران که در کشور بلغارستان برگزار می‌شود، به شرح ذیل است.

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸، ایران و صربستان ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران   –    شنبه ۸ تیر، ایران و بلغارستان ساعت ۲۲:۱۰    –   یکشنبه ۹ تیر، ایران و آمریکا ساعت ۱۸:۳۰

 

جدول لیگ ملت‌های والیبال 2019 تا پایان هفته چهارم

جدول لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ تا پایان هفته چهارم

 

 

دومی ایران در پایان هفته چهارم