والیبال ایران قهرمان آسیا در جام ملت های ۲۰۲۱ شد، چرا که در فینال ژاپن هم در زمین خود حریفش نبود و با نتیجه ۳ بر ۰ شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۲۱ سعی کرد از نفرات جوان و خوش آتیه که با تیم ملی جوانان سابقه قهرمانی جهان را داشتند، استفاده کند.

همین شد که ستاره هایی چون سعید معروف و سید محمد موسوی جای خود را به جوانانی چون جواد کریمی و امیرحسین توخته دادند و این جوانان در کنار باتجربه هایی چون میلاد عبادی پور تیمی موفق را در این مسابقات تشکیل دادند.

والیبال ایران تا فینال جام ملت های ژاپن، همه تیم ها را با قاطعیت برد و چین را هم در نیمه نهایی ۳-۱ از پیش رو برداشت.

امروز عصر در فینال ۲۰۲۱ آسیا تیم ملی والیبال ایران مقابل ژاپن میزبان قرار گرفت.

در اینجا بخوانید:

بهروز عطایی سرمربی تیم برای این دیدار از جواد کریمی، میثم صالحی، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، امیرحسین توخته، صابر کاظمی و محمدرضا حضرت پور برای ترکیب اصلی و اولیه استفاده کرد.

دست اول را دو تیم پایاپای پیش رفتند و نهایتا این ایران بود که با نتیجه ۲۷-۲۵ به پیروزی رسید.

در دست دوم هم همین روند تکرار شد، با این تفاوت که ملی پوشان والیبال ایران در امتیازات پایانی به لطف سرویس های دیدنی خود از ژاپن پیش افتاده و ۲۵-۲۲ این دست را از آن خود کردند.

دست سوم را ایران بهتر آغاز کرد و با سرویس های تماشایی اختلافی سه چهار امتیازی ایجاد کرد، اما در میانه های دست، ژاپن خود را به تیم ملی ایران رساند و تا امتیازات پایانی پایاپای پیش رفت.

اما در نهایت دست سوم هم با نتیجه ۳۱-۲۹ به سود ایران به پایان رسید.

پیروزی در سه دست متوالی باعث شد تیم ملی والیبال ایران علاوه بر پیروزی ۳ بر ۰ مقابل ژاپن، عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۱ را نیز از آن خود کند.