تیم ملی والیبال ایران در انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در سن‌پترزبورگ روسیه از روز جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ به مصاف کوبا، مکزیک و روسیه خواهد رفت.

در حالی مسابقات انتخابی المپیک توکیو از ۱۸ مرداد آغاز خواهد شد که کم‌تر از یک ماه از بازی‌های لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۹ می‌گذرد و تیم‌ها هنوز خستگی این مسابقات را در خود دارند.

مخصوصا تیم ملی والیبال ایران که با تمام ترکیب اصلی خود در این مسابقات حاضر شد و تغییرات زیادی نداشت. حتی بگفته امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال بازی‌های دوستانه تیم ملی در بلغارستان با تیم ملی این کشور بخاطر خستگی بازیکنان از سوی ایگور کولاکوویچ لغو شده است.

اما تیم والیبال روسیه که با ترکیبی از بازیکنان جوان خود به لیگ جهانی رفته بود و اتفاقا قهرمان هم شد با تمام بازیکنان اصلی و تاثیرگذار خود در انتخابی المپیک به میزبانی سن‌پترزبورگ حاضر خواهد بود.

بنابراین بازیکنان والیبال ایران در این مسابقات کار بسیار سختی پیش رو خواهند داشت. ایگور کولاکوویچ با جمع‌بندی‌های لازم تصمیم گرفت از بازیکنان ذیل در مسابقات انتخابی المپیک در روسیه استفاده کند.

سعید معروف، جواد کریمی، سید محمد موسوی، علی شفیعی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، امیر غفور، پوریا یلی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، محمدجواد معنوی‌نژاد، فرهاد قائمی، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا موذن.

این در حالی است که شهرام محمودی نیز به اردوی آمادگی برای انتخابی المپیک دعوت شده بود اما بدلیل اینکه تازه از بند مصدومیت رها شده با نظر کولاکوویچ آمادگی لازم برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک را نداشت.

برنامه مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در روسیه برای تیم ملی والیبال ایران به این شکل است که در روز اول یعنی ۱۸ مرداد با کوبا، روز دوم ۱۹ مرداد با مکزیک و در روز سوم ۲۰ مرداد دیدار حساس و سرنوشت‌ساز خود را با روسیه برگزار خواهد کرد.

 

 

 

عکس‌های طنز در اینجا