والیبال ایران و لهستان در آغاز المپیک ۲۰۲۰ توکیو، والیبالی ناب از آب درآمد، چرا که هم جذاب بود، هم هیجان انگیز و نزدیک و در نهایت هم با پیروزی شیرین ۳-۲ سعید معروف و دیگر ملی پوشان به پایان رسید.

نبرد حیثیتی والیبال ایران و لهستان در هفته اول بازی های المپیک توکیو یکی از مهم ترین بازی روز نخست بود و از عصر امروز آغاز شد.

آلکنو سعی کرد از آماده ترین و باتجربه ترین بازیکنان خود برای این دیدار حساس استفاده کند.

از این رو بود که سعید معروف، میثم صالحی، میلاد عبادی‌پور، امیر غفور، سید محمد موسوی، علی اصغر مجرد و مهدی مرندی را به میدان فرستاد.

در دست اول دو تیم پایاپای پیش رفتند، اما در پایان این بازیکنان لهستان بودند که به لطف سرویس های عالی کورک و لئون و دریافت های ضعیف در زمین ایران با نتیجه ۲۵-۱۸ به پیروزی رسیدند.

در دست دوم ایران بهتر شد و انگار از فشار روانی مسابقات خارج شده بود. در حالی که برخی بازیکنان نظیر میثم صالحی در ست اول خوب نبودند، اما آلکنو به آن ها اعتماد کرد و همان ها را در ست دوم هم به میدان فرستاد.

بازیکنان ایران در سرویس و دفاع روی تور عالی بودند و مهدی مرندی هم توپگیری های بی نقصی داشت.

در اینجا بخوانید:

در نتیجه آن والیبال ایران ۲۵-۲۲ دست دوم را از لهستان برد.

با آغاز دست سوم سعید معروف و دیگر ملی پوشان ایران بازی خوب خود را ادامه دادند و این دست را هم با همان نتیجه ۲۵-۲۲ پیروز شدند.

در دست چهارم باز هم ایران و لهستان پایاپای و نزدیک پیش رفتند، اما اواخر دست لهستان با سرویس های خوب توانست در امتیازات با شاگردان آلکنو اختلاف ایجاد کرده و در نهایت ۲۵-۲۲ پیروز شود تا بازی به دست پنجم کشیده شود.

در دست پنجم باز دو تیم عالی و نزدیک و پا به پای هم پیشرفتند و یک رالی جذاب و هیجان انگیز را رقم زدند.

هر چند در برخی از سرویس ها خوب نبودند و آن ها را از دست دادند، اما در طول این دست در هر مقطع یکی از دو تیم پیش می افتاد.

اما در نهایت به لطف تیزهوشی مثال‌زدنی سعید معروف که با یک جای خالی شجاعانه در امتیاز ۲۰ ایران را به لهستان رساند و همچنین پاس های بی نظیرش، این شاگردان آلکنو بودند که با نتیجه ۲۳-۲۱ حریف را از پیش رو برداشتند.

در پایان تیم ملی والیبال ایران با پیروزی نزدیک و ۳ بر ۲ مقابل لهستان گام نخست را محکم و جذاب پشت سر گذاشت تا شروع خوبی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو داشته باشد.