والیبال ایران و ژاپن در حالی که می توانست با یک پیروزی شیرین و دلچسب سعید معروف و دیگر ملی‌پوشان را به رسیدن به رویای سکوی المپیک ۲۰۲۰ توکیو نزدیک کند، به یک کابوس تلخ و بزرگ تبدیل شد، چرا که ژاپن ۳-۲ شاگردان آلکنو را از پیش رو برداشت.

تیم ملی والیبال ایران در بازی سرنوشت ساز و فینال گونه برای صعود به مرحله حذفی المپیک توکیو امروز عصر به دیدار ژاپن رفت.

دست اول را بازیکنان ایران پر اشتباه و پر استرس ظاهر شدند و همین موضوع باعث شد این دست را ۲۵-۲۱ واگذار کنند.

در دست دوم زمانی که باز هم ایران عقب افتاده بود، آلکنو جواد کریمی و صابر کاظمی را به زمین فرستاد.

درخشش بی نظیر صابر کاظمی و پاس های خوب جواد کریمی باعث شد که ایران دست دوم را در پایان دست ۲۵-۲۰ به سود خود تمام کند.

دست سوم هم با ادامه حضور جواد کریمی و صابر کاظمی همراه شد و دو تیم پایاپای با هم جلو رفتند و پس از کش و قوس فراوان ایران ۳۱-۲۹ ژاپن را شکست داد.

در اینجا بخوانید:

در دست چهارم آنالیز خوب ژاپنی‌ها از ستاره های جوان ایران باعث شد، اختلاف به سود سامورایی‌ها افزایش یابد و حتی بازگشت سعید معروف و امیر غفور هم حکم مسکنی کوتاه مدت را داشت و در نهایت ایران این دست را ۲۵-۲۲ واگذار کرد.

بازی به دست پنجم کشیده شد و هوشمندی مربی ژاپن که بهترین سرویس زن خود را در آغاز کار قرار داده بود و سرویس های وحشتناک او و برتری ۳ امتیازه با این سرویس ها شیرازه کار را از دست بازیکنان ایران خارج کرد.

در پایان دست چهارم هر چند چند تعویض آلکنو برای لحظاتی شرایط را تغییر داد، اما ایران ۱۵-۱۳ نتیجه را واگذار کرد تا آب سردی باشد بر پیکر ۸۰ میلیون ایرانی و پایان تلخ رویای حضور در سکوی المپیک را رقم بزند.

والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت های مرحله گروهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل ژاپن ۳-۲ شکست خورد و با مسابقات خیلی زود وداع کرد.