دیگو مارادونا اسطوره فوتبال جهان در ۶۰ سالگی درگذشت تا فوتبال و بلکه ورزش جهان را در شوک بزرگی قرار دهد، از این رو رافان نیوز ویدیو کلیپی جذاب از این اسطوره آرژانتینی منتشر می کند.

فوتبال و تکنیک خارق العاده دیگو مارادونا هواداران فوتبال را مسحور خود می کرد و توانایی او به حدی بود که یک تنه یک تیم را از فرش به عرش می رساند.

جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک این مارادونا بود که تیم ملی آرژانتین را یک تنه تا فینال رساند و در فینال هم نقش پر رنگی در قهرمان کردن آرژانتین و شکست آلمان غربی داشت.

در جام جهانی ۱۹۹۰ هم آرژانتین را به فینال رساند، هر چند که تیم آرژانتین در فینال اسیر ناداوری شد و جام را از دست داد.

جام جهانی ۱۹۹۴ اما برای مارادونا خوش یمن نبود، چرا که در این سال او که ستاره ای بی بدیل در دنیای فوتبال بود، اسیر حاشیه های تاریک شد و از یک طرف در دام اعتیاد افتاد و از طرف دیگر با دوپینگ خود زمینه محرومیت ۱۵ ماهه و اخراج از جام جهانی را برای خود فراهم نمود.

آرژانتین در جام ۹۴ که با شوک از دست دادن رهبر و ستاره خود رو به رو بود، خیلی زود از مسابقات حذف شد تا مشخص شود، چقدر به مارادونا وابسته بوده است.

در اینجا بخوانید:

در رده باشگاهی اوج کار دیگو مارادونا را باید جایی دانست که تیم نچندان ثروتمند ناپولی در جنوب ایتالیا را به دو قهرمانی اسکودتو رساند و هواداران ناپل را شیفته خود کرد.

مارادونا هر چقدر درون زمین فوتبال قدرتمند و متبهر بود، بیرون از آن ضعیف و کم اراده نشان داد و با گرفتاری در دام اعتیاد مواد مخدر و الکل زندگی فوتبالی و خانوادگی خود را نابود کرد.

همین شد که یک ستاره که بدون شک بهترین و تاثیرگذارترین فوتبالیست تاریخ بوده است، هیچ جایی در کنار نام های اسطوره هایی چون پله از برزیل و بکن بائر از آلمان ندارد.

همین شد که مارادونا ۶۰ ساله حالا دیگر در این جهان نیست و چشم بر آن فرو بسته است.

مارادونا که دوران نقاهت عمل جراحی مغز خود را سپری می کرد، دیشب به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت و تلاش پزشکان برای احیای او ثمر بخش نبوده است.

تکنیک ناب او و بازی های چشم نواز او هیچ گاه از ذهن هواداران فوتبال پاک نخواهد شد. در اینجا می توانید به مناسبت درگذشت مارادونا در ۶۰ سالگی ویدیو کلیپی جذاب از هنرنمایی های این فوق ستاره فقید آرژانتینی را مشاهده کنید.

دانلود ویدئو