در هفته بیست و چهارم لوشامپیونه فرانسه پاری‌سن‌ژرمن بدون نیمار مقابل آمیان به تساوی پرگل و جذاب و ۴-۴ رسید.

پاری‌سن‌ژرمن در هفته بیست و چهارم لوشامپیونه فرانسه و در ورزشگاه استید دی لا لیکورن میهمان آمیان بود. نیمار مصدوم بزرگ‌ترین غایب میدان بود و سامان قدوس هم همچنان دور از ترکیب آمیان در فهرست ۱۸ نفره این تیم قرار نداشت.

آمیان بازی را بهتر آغاز کرد و خیلی زود در دقیقه ۵ به گل رسید. روی پاس عمقی کاکوتا، گوییراسی با ناوس تک به تک شد و با یک ضربه زمینی توپ را از بین پای او عبور داد و گل اول بازی شکل گرفت.

دقیقه ۲۰ با یک پاس بلند عمقی کاوانی پشت مدافعان آمیان صاحب توپ شد و سعی کرد با یک ضربه والی توپ را از بالای سر دروازه‌بان آمیان عبور دهد که نتوانست و توپ مهار شد.

پس از آن آمیان بهتر بود و دقیقه ۲۹ کاکوتا با یک ضربه تماشایی از گوشه محوطه جریمه پاری‌سن‌ژرمن دروازه ناواس را برای دومین بار باز کرد.

در ادامه بازی آرام شد و دقیقه ۴۰ آمیان باز هم به گل رسید. فوسنی دیاباته در میانه‌های زمین با پاس کاکوتا صاحب توپ شد و تا نزدیکی محوطه جریمه پیش رفت و با آسودگی خیال یک ضربه دقیق زد که پس از برخورد به تیر کناری دروازه پی‌اس‌جی وارد دروازه شد و اختلاف را به ۳ گل رساند.

 پس از گل سوم، پاری‌سن‌ژرمن بازی را در اختیار گرفت و دقیقه ۴۵ ارسال ایستگاهی دی‌ماریا با اثرگذاری ایکاردی و برخورد به مدافع آمیان راهی کرنر شد. همان کرنر پس از دفع ناقص بزیکن آمیان مقابل هررا افتاد تا او با یک ضربه تمام کننده یکی از گل‌ها را جبران کند.

 

پاری‌سن‌ژرمن و یک برگشت عالی و ناکامی لحظه آخری

 

نیمه دوم را پاری‌سن‌ژرمن هجومی آغاز کرد و ارسال از سمت راست و ضربه سر محکم کاوانی با واکنش عالی گارتنر همراه شد و یک فرصت عالی از پی‌اس‌جی گرفته شد.

اما دقیقه ۶۰ پاری‌سن‌ژرمن گل دوم را هم زد. ارسال کرنر دراکسلر با ضربه سر تماشایی کوواسی همراه شد و اختلاف به حداقل رسید. پنج دقیقه بعد کوواسی باز هم با یک سر زیبا روی ارسال کرنر گلزنی کرد و بازی مساوی شد. این کرنر این بار از سمت مقابل توسط دی‌ماریا زده شد.

این پایان کار نبود و پاری‌سن‌ژرمن باز هم به گل رسید و برگشت به بازی خود را کامل کرد. برنات از سمت چپ فرار کرد و با یک پاس در عرض ایکاردی را در دهانه دروازه آمیان صاحب موقعیت کرد تا او زننده گل چهارم پی‌اس‌جی باشد.

در حالی که پاری‌سن‌ژرمن همچنان تیم برتر میدان بود و دقیقه ۹۱ کاوانی یک فرصت عالی را روی پاس دی‌ماریا به بیرون زد، این آمیان بود که کم‌تر از ۲۰ ثانیه بعد در یک حمله سریع به گل رسید.

فرار سریع و ارسال عالی و رو به جلو کورنته با یک ضربه دقیق از گوئیراسی همراه شد و گل چهارم و تساوی بخش آمیان شکل گرفت.

در پایان این بازی جذاب، زیبا و پرگل و پر فراز و نشیب از لوشامپیونه فرانسه پاری‌سن‌ژرمن بدون نیمار مقابل آمیان به تساوی ۴-۴ دست یافت.

 

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز