تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن بدون نیمار و با شکست ۶ بر ۱ دیژون در یک چهارم نهایی جام حذفی فرانسه به نیمه‌نهایی صعود کرد.

پاری‌سن‌ژرمن از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فرانسه در ورزشگاه استید گاستون جرارد میهمان دیژون بود. پاری‌سن‌ژرمن در همان دقیقه اول با گل به خودی مدافع حریف به گل رسید.

فرار باکر از سمت چپ و پاس عرضی او با دفع اشتباه لائوتوا مدافع دیژون همراه شد و پاری‌سن‌ژرمن پیش افتاد. در ادامه بازی متعادل بود، تا اینکه مونیر چویار در میانه‌های زمین صاحب توپ شد و خود را به پشت محوطه جریمه رساند.

چویار از پشت محوطه جریمه با یک ضربه دقیق بغل پای راست دروازه پاری‌سن‌ژرمن را باز کرد و بازی مساوی شد. پس از گل تساوی پاری‌سن‌ژرمن بازی را در اختیار گرفت و دقیقه ۱۴ روی حرکت کاوانی از سمت راست و ارسال او کواسی صاحب توپ شد و ضربه او از داخل محوطه جریمه با واکنش عالی رانارسون همراه شد.

یک دقیقه بعد نیز دروازه‌بان دیژون دروازه تیمش را روی یک ضربه کرنر و ضربه امباپه و سیلوا نجات داد. دقیقه ۲۱ کاوانی برای پی‌اس‌جی گلزنی کرد که داور به کمک VAR آن را مردود اعلام کرد.

برتری شاگردان توخل در پاری‌سن‌ژرمن ادامه داشت و دقیقه ۴۴ و اواخر نیمه اول به گل رسیدند. امباپه با پاس دراکسلر صاحب موقعیت شد و دروازه دیژون را باز کرد.

 

پاری‌سن‌ژرمن و آغاز طوفانی نیمه دوم

 

پاری‌سن‌ژرمن نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و دقیقه ۴۹ رانارسون باز هم دروازه تیمش را نجات داد. یک دقیقه بعد ارسال کرنر سارابیا با اثرگذاری تیاگو سیلوا تبدیل به گل سوم میهمان شد.

دقیقه ۵۵ فرار امباپه و پاس عرضی او در مقابل دروازه خالی دیژون با ضربه ساده از سارابیا همراه شد و گل چهارم پی‌اس‌جی هم ثبت شد. دقیقه ۷۱ نیز رانارسون این بار سارابیا را ناکام گذاشت و اجازه نداد این بازیکن دروازه دیژون را باز کند.

در ادامه دیژون پیش کشید و توپ و میدان را در اختیار داشت، اما اشتباهات متعدد بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر باعث شد این تیم در زدن گل دوم ناکام باشد.

دقیقه ۸۰ روی یک ضد حمله و پاس عرضی سارابیا، امباپه در موقعیتی عالی توپ را به بیرون زد. دقیقه ۸۶ نیز توپ ارسالی امباپه توسط مدافع دیژون سنوا کولیبالی تبدیل به گل پنجم پاری‌سن‌ژرمن شد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۹۱ روی پاس در عرض امباپه در موقعیت دو به تک، سارابیا گل ششم را هم به ثمر رساند و پیروزی تیمش را تکمیل کرد.

در نهایت پاری‌سن‌ژرمن در یک چهارم نهایی جام حذفی فرانسه با شکست ۶ بر ۱ دیژون و بدون نیمار به نیمه‌نهایی صعود کرد.

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز