در هفته نوزدهم و پایانی نیم فصل اول لوشامپیونه فرانسه پاری‌سن‌ژرمن با گلزنی نیمار و امباپه دو ستاره خود مقابل آمیان به پیروزی پرگل ۴ بر ۱ دست یافت.

پاری‌سن‌ژرمن در آخرین بازی خود از نیم فصل اول لوشامپیونه فرانسه میزبان آمیان بود و بازی را هجومی آغاز کرد. پاری‌سن‌ژرمن در اولین موقعیت جدی بازی دقیقه ۱۰ با پاس عمقی نیمار و ضربه زیبا و چیپ امباپه به گل رسید.

حملات پاری‌سن‌ژرمن ادامه یافت و این تیم چندین موقعیت خوب را توسط دی‌ماریا و امباپه تا پایان نیمه اول از دست داد. دقیقه ۲۹ نیمار با حرکت انفرادی، خود را به پشت محوطه جریمه حریف رساند و ضربه‌ای زد که در اختیار دروازه‌بان حریف قرار گرفت.

دو دقیقه بعد پاری‌سن‌ژرمن در یک حمله همه‌جانبه چندین بار دروازه حریف را به توپ بست که دورازه‌بان آمیان گورتنر با واکنش‌های عالی خود توپ‌های دی‌ماریا، نیمار و امباپه و دیگر بازیکنان پاری‌سن‌ژرمن یکی پس از دیگری دفع کرد.

 

پاری‌سن‌ژرمن و گلزنی نیمار

 

نیمه دوم با گل نیمار برای پاری‌سن‌ژرمن آغاز شد. دقیقه ۴۶ ایکاردی در محوطه جریمه آمیان صاحب توپ شد و با حرکت انفرادی خود مدافع پیش رو را جا گذاشت و نیمار را در مقابل دروازه خالی حریف صاحب توپ کرد و گل دوم برای میزبان شکل گرفت.

دقیقه ۶۱ یک توپ بلند پشت مدافعان آمیان با ضربه سر امباپه همراه شد که گورتنر آن را به کرنر فرستاد. چهار دقیقه بعد نیمار با یک پاس بلند دی‌ماریا را به توپ رساند و او نیز با یک پاس عمقی امباپه را در موقعیت گل قرار داد تا این بازیکن دبل خود را در گلزنی کامل کند.

دقیقه ۷۰ آمیان یکی از گل‌ها را با ضربه بغل پای مندوزا روی پاس دیاباته جبران کرد. اما این پایان کار نبود و دقیقه ۸۴ ارسال رو به جلو برنات با ضربه ایکاردی همراه شد و گل چهارم پاری‌سن‌ژرمن بدست آمد.

در ادامه اتفاق خاصی در بازی رخ نداد و پاری‌سن‌ژرمن مقابل آمیان با گلزنی نیمار و امباپه در هفته نوزدهم لوشامپیونه فرانسه به پیروزی ۴ بر ۱ دست یافت و نیم فصل اول لیگ یک فرانسه را با برد پرگل به پایان رساند.

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز