تیم فوتبال پاری سن ژرمن در حضور نیمار موفق شد در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ و مرحله حذفی یک چهارم با شکست ۲ بر ۱ آتالانتا به نیمه نهایی صعود کند.

پاری سن ژرمن و آتالانتا در اولین بازی از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به دیدار هم رفتند. بازی در دقایق ابتدایی با ارزیابی تیم‌ها از یکدیگر و بیش‌تر در میانه زمین دنبال شد.

تا اینکه دقیقه ۱۱ روی یک ارسال بلند از پشت محوطه جریمه هاتبوئر با یک ضربه سر از دهانه دروازه پاری سن ژرمن می‌توانست برای آتالانتا گلزنی کند، اما ناواس با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد و توپ را به کرنر فرستاد.

همان کرنر پس از یک رفت و برگشت توپ با ضربه سر خطرناک کالدارا یک دقیقه بعد توسط ناواس از روی خط دروازه بیرون کشیده شد.

در ادامه بازی به تعادل رسید و پاری سن ژرمن هم چند موقعیت ایجاد کرد. در مهم‌ترین آن دقیقه ۱۹ فرار نیمار پشت مدافعین حریف و ورود او به محوطه جریمه با یک پاس عرضی همراه شد که ایکاردی در مقابل دروازه حریف به توپ نرسید و یک فرصت عالی برای تیم پاریسی از دست رفت.

پس از آن پی‌اس‌جی یکی دو فرصت نصفه و نیمه را از دست داد و در حالی که بر بازی مسلط می‌شد، دقیقه ۲۶ دروازه خود را باز شده دید. درون محوطه جریمه روی حرکت زاپاتا در میان غفلت مدافعین پاری سن ژرمن توپ به پاشالیچ رسید و او نیز بلافاصله با یک ضربه فنی دیدنی دروازه ناواس را باز کرد.

در اینجا بخوانید:

پاری سن ژرمن خیلی زود واکنش نشان داد و دو دقیقه بعد نیمار با حرکتی زیبا و یک ضربه دیدنی از پشت محوطه جریمه می‌توانست گلزنی کند، او توپ با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه آتالانتا بیرون رفت.

پاری سن ژرمن بر بازی مسلط بود و تا پایان نیمه اول برای جبران گل خورده تلاش زیادی کرد، اما دفاع منظم حریف به این تیم اجازه خلق موقعیت جدی گل را نمی‌داد.. نهایتا نیمه اول با برتری یک گله آتالانتا به پایان رسید و دو تیم با همان تک گل پاشالیچ به رختکن رفتند.

نیمه دوم آتالانتا شروع بهتری داشت و در همان دقایق ابتدایی می‌توانست به گل دوم برسد، اما مهاجمان این تیم قدر این چند موقعیت را ندانستند. دقیقه ۵۹ دجیمستی روی یک ارسال از سمت چپ و با برخورد توپ به چند بازیکن در مقابل دروازه پاری سن ژرمن صاحب موقعیت شد و توپ را با بی دقتی به بیرون زد.

پس از آن پاری سن ژرمن بازی را در اختیار گرفت و باز هم در خلق موقعیت گل ناتوان بود. با گذشت چند دقیقه و با وجودن آمدن امباپه آتالانتا بازی را بخوبی کنترل کرد و ابتکار عمل را به دست گرفت.

در اینجا ببینید:

با این حال دقیقه ۷۶ در محدود موقعیت‌های مناسب پی‌اس‌جی نیمار در محوطه جریمه آتالانتا صاحب موقعیت شد و با ضربه‌ای نا امید کننده و آرام توپ را به دروازه‌بان حریف تقدیم کرد.

حملات پی‌اس‌جی برای فرار از شکست ادامه داشت و چهار دقیقه بعد امباپه یک موقعیت تک به تک را به مدافع حریف کوبید. با افزایش فشار پاریسی‌ها و پس از اینکه چوپو موتینگ دقیقه ۸۵ یک توپ را به تیر افقی دروازه آتالانتا زد، دقیقه ۹۰ مارکینیوش از اشتباه مدافعین حریف استفاده کرد و در دهانه دروازه با یک ضربه راحت کار را به تساوی کشاند.

آتالانتا تیم آماده دقایق قبل را نشان نمی‌داد و از بازی منظم و عالی نیمه اول این تیم خبری نبود. در حالی که همه منتظر رسیدن وقت‌های اضافی بودند، دقیقه ۹۲ با حرکت نیمار و پاس عمقی زیبای او، امباپه از سمت چپ محوطه جریمه حریف فرار کرد و با یک پاس عرضی موتینگ را در مقابل دروازه خالی صاحب توپ کرد و او نیز بخوبی با یک تکل دروازه آتالانتا را باز کرد.

چند دقیقه بعد ماریل فروتو برای آتالانتا یک موقعیت تک به تک را از دست داد و پاری سن ژرمن این بازی سخت را در پرتغال با شکست ۲ بر ۱ تیم ایتالیایی پشت سر گذاشت و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ صعود کرد.

 

 

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز