پاری سن ژرمن در شبی که نیمار و امباپه با ۳ و ۲ گل درخشش خیره کننده ای داشتند، با پیروزی ۵ بر ۱ مقابل باشاک شهیر راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شد.

بازی پاری سن ژرمن و باشاک شهیر ترکیه در هفته ششم و آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ با توجه به توهین نژادپرستانه داور چهارم به یکی از بازیکنان تیم ترکیه‌ای لغو شد.

این بازی قرار بود سه شنبه شب برگزار شود، اما در نهایت یوفا این داور چهارم را اخراج کرد و دیشب با توافق دو تیم برگزار شد.

پاری‌سن‌ژرمن که با شکست منچستریونایتد مقابل لایپزیش پیش از این مسابقه صعودش قطعی بود، بازی را از همان ابتدا در اختیار گرفت و با حملات بارها دروازه باشاک شهیر را تهدید کرد.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۲۰ نیمار با یک حرکت زیبا و ضربه فنی تماشایی گل اول را از پشت محوطه جریمه به ثمر رساند.

با ادامه حملات میزبان، دقیقه ۳۸ آنخل دی ماریا نیمار را با دروازه‌بان حریف تک به تک کرد تا او گل دوم را هم به نام خود ثبت کند.

دقیقه ۴۲ با دخالت VAR گل پی اس جی مردود شد و در عوض یک ضربه پنالتی برای این تیم گرفته شد که امباپه آن را به گل سوم میزبان تبدیل کرد.

نیمه دوم و تنها پس از پنج دقیقه، نیمار با یک ضربه عالی و تمام کننده هتریک خود را کامل کرد تا پی‌اس‌جی به گل چهارم دست پیدا کند.

این پایان کار نبود و دقیقه ۵۷ مهمت توپال یکی از گل‌ها را برای باشاک شهیر جبران کرد، اما دقیقه ۶۲ با پاس دی ماریا، امباپه گل پنجم را هم برای پاری سن ژرمن زد.

در پایان پاری سن ژرمن به لطف درخشش نیمار با نتیجه ۵ بر ۱ پاری سن ژرمن را شکست داد و به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ رسید.