کارلوس کی روش از تیم ملی کلمبیا کنار گذاشته شد تا با فراغ بال برای شرکت در یک همایش خیریه به ایران سفر کرده و با دوستان و هواداران خود دیداری تازه کند.

داستان کی روش و برانکو با جدایی دو طرف از ایران به اتمام رسید و هر کدام در تیم های جدید خود موفق نبودند.

برانکو در الاهلی عربستان خیلی زود به بن بست رسید و اخراج شد و کارلوس کی روش هم با تیم ملی کلمبیا موفق نبود.

این نشان می دهد که بازیکنان ایرانی با علاقه و اشتیاق فراوان دنبال یادگیری و موفقیت در فوتبال هستند و از این رو به طور کامل تحت اوامر مربیان بزرگی چون کی روش و برانکو بودند.

رمز موفقیت کی روش و برانکو در ایران در یک جمله کوتاه خلاصه می شود، و آن این است که ” بازیکنان ایرانی عاشق فوتبال هستند و در آن نتنها برای پول بلکه برای لذت بردن، تلاش و فعالیت می کنند “.

کارلوس کی روش با هوش، دانش و مدیریت صحیح خود پس از شناخت از روحیات و ویژگی های ایرانی‌ها و البته نزدیکی خصوصیات روحی و عاطفی با مردم ایران توانست به طور کامل بر فوتبالیست های ایرانی مسلط شده و از آن ها بیش‌تر از حد توانشان عملکرد مثبت بگیرد.

اما آیا سایر کشورها همچون کلمبیا، پرتغال و یا حتی عربستان و کره جنوبی هم مردمی با این خصوصیات دارند؟

در اینجا بخوانید:

همین بود که کی روش آرزو داشت تا پایان دوران حرفه ای مربیگری در ایران باشد و افتخارات خود را با رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و موفقیت با این تیم در این جام تکمیل کند.

با این حال این امر توسط مسئولان ورزش ایران محال شد تا سرمربی نام آشنای پرتغالی چاره‌ای جز انتخاب کلمبیا نداشته باشد.

کارلوس کیروش اما در کلمبیا عملکرد متوسطی داشت و دست آخر دو شکست سنگین ۳ بر ۰ مقابل اروگوئه در خانه و ۶ بر ۰ مقابل اکوادو زمینه ساز اخراج او را فراهم نمود.

در حالی که رسانه‌های کلمبیایی از جمله آ اس کلمبیا بلافاصله پس از شکست کلمبیا مقابل اکوادور از مذاکره رئیس فدراسیون این کشور و کی روش برای جدایی خبر داده بودند، دیروز رسما جدایی طرفین از هم و توافق بر سر آن اعلام شد.

فدراسیون فوتبال کلمبیا ضمن تقدیر از کارلوس کی روش برای چیزی نزدیک به یک سال و نیم همکاری، اعلام کرد که به صورت توافقی با این سرمربی بزرگ پرتغالی قطع همکاری کرده و به زودی سرمربی جدید را انتخاب خواهد کرد.

حالا کیروش با فراغ بال و بدون هیچ دغدغه و مشغله ای می تواند به وعده خود برای سفر به ایران برای شرکت در یک همایش خیریه و همچنین دیدار با دوستان و هواداران ایرانی، عمل کند.

کارلوس کی روش پس از توافق با مهدی محمد نبی بر سر پاداش ۲۰۰ هزار یورویی و بخشش آن به یک نهاد خیریه، اعلام کرد که به زودی به ایران سفر کرده و در همایش خیریه این نهاد شرکت می کند.

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا