هفته اول لیگ برتر انگلیس با پیروزی همه مدعیان قهرمانی بجز چلسی به پایان رسید تا بدلیل گل زده بیش‌تر باز هم منچسترسیتی در صدر باشد.

در هفته اول لیگ برتر انگلیس که با دیدار لیورپول و نوریچ در روز جمعه ۱۸ مرداد آغاز شده بود، همه مدعیان قهرمانی بجز چلسی توانستند با پیرزی‌های قاطع گام محکمی در شروع بردارند.

لیورپول در اولین بازی و در روز نخست هفته اول نوریچ را در خانه خود آنفیلد با نتیجه ۳ بر ۰ شکست داد تا ثابت کند این فصل هم برای قهرمانی قصد رقابت دارد.

اما در روز دوم منچسترسیتی با توپ پر وارد شد و در خانه وستهام جشنواره گل به راه انداخت. منچسترسیتی وستهام را با نتیجه ۵ بر ۰ درهم کوبید و نشان داد که این فصل هم مدعی اول قهرمانی در لیگ جزیره است.

در ادامه بازی‌های روز دوم تاتنهام در حالی که تا دقیقه ۷۵ از استون ویلا در زمین خود عقب بود علاوه بر برگشت به بازی تیم حریف را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست داد تا نشان دهد چرا در فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل قبل حضور داشته است.

همچنین تیم برایتون با سرمربی جدید خود و بدون حضور علیرضا جهانبخش در خانه واتفورد دست به کار بزرگی زد و این تیم را ۳ بر ۰ شکست داد. دیگر دیدارهای روز دوم با این نتایج دنبال شد؛

برنلی ۳ – ۰ ساوتهمپتون

کریستال‌پالاس ۰ – ۰ اورتون

بورنموث ۱ – ۱ شفیلدیونایتد

در روز سوم نیز در حالی که لسترسیتی با تساوی بدون گل مقابل ولورهمپتون متوقف شد، آرسنال با نتیجه ۱ بر ۰ نیوکاسل را شکست داد. اما در مهم‌ترین بازی هفته اول لیگ برتر انگلیس منچستریونایتد در اولدترافورد با نتیجه ۴ بر ۰ چلسی جوان و متحول شده را شکست داد تا این هفته با پیروزی همه مدعیان بجز چلسی به پایان برسد.

 

لیگ برتر انگلیس و جدول رده‌بندی در پایان هفته اول

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی رافان‌نیوز در اینجا