هفته اول لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران با صدرنشینی سپاهان و شهر خودرو و همچنین پیروزی پرسپولیس، توقف تراکتورسازی و شکست استقلال به پایان رسید.

لیگ برتر فوتبال ایران در دوره نوزدهم از روز پنج‌شنبه ۳۱ مرداد با دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی جم آغاز شد. در این دیدار که بازیکنان دو تیم هنوز به مرز آمادگی ایده‌آل نرسیده بودند، پرسپولیس روی تیزهوشی و تکنیک مهدی ترابی با تک گل این بازیکن پارس جنوبی را شکست داد.

همچنین در دیگر دیدارهای روز اول سایپا در یک بازی جذاب و پرگل با نتیجه ۳ بر ۲ میزبان قدرتمند خود ذوب‌آهن را شکست داد، گل‌گهر سیرجان و نساجی مازندران به تساوی ۱ بر ۱ رضایت دادند و تراکتورسازی در خانه نفت مسجد سلیمان با تساوی بدون کل متوقف شد.

اما در روز دوم و در مهم‌ترین بازی استقلال تهران با گل لحظات پایانی اتابک زارعی روی یک ضربه ایستگاهی زیبا از ماشین‌سازی تبریز با نتیجه ۱ بر ۰ شکست خورد تا شروع خوبی با استراماچونی نداشته باشد.

در دیگر بازی‌ها شهر خودرو مشهد با نتیجه ۲ بر ۰ میزبان خود پیکان را شکست داد و فولاد و جواد نکونام در ورزشگاه مدرن خود از صنعت نفت آبادان با تک گل عقیل کعبی شکست خوردند.

در پایان هفته اول لیگ برتر نوزدهم نیز سپاهان و شاهین شهرداری بوشهر در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر به دیدار هم رفتند. سپاهان در این بازی قدرت خود را به رخ حریف تازه صعود کرده کشید و در خانه این تیم با سه گل کومان، محمد محبی و رضا میرزایی و با نتیجه ۳ بر ۰ پیروز شد.

با این نتایج و با توجه به تفاضل گل، سپاهان در پایان هفته اول صدرنشین شد و تیم‌های شهر خودرو مشهد، سایپا و پرسپولیس در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

 

لیگ برتر نوزدهم و جدول رده بندی تا پایان هفته اول

جدول لیگ برتر در پایان هفته اول

 

 

 

عکس‌های طنز و سرگرمی