پرسپولیس شنبه ۲۹ آذر در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ باید به دیدار اولسان هیوندای کره جنوبی تیمی آماده و زهردار برود، این در حالی است که تیم یحیی گل محمدی بیش‌تر از دو هفته را بدون مسابقه رسمی سپری می‌کند.

پرسپولیس با سختی فراوان و با وجود امکانات کم و حتی ناعدالتی های کنفدراسیون فوتبال آسیا توانست به فینال لیگ قهرمانان صعود کند.

اما با توجه به شرایط خاصی که بحران کرونا ایجاد کرد، مسابقات منطقه شرق با تاخیر برگزار شد تا فاصله بازی‌های پرسپولیس با فینال آسیا نزدیک به دو ماه باشد.

این در حالی است که نماینده شرق از کوران مسابقات و به فاصله یک هفته تا فینال به مصاف پرسپولیس می‌رود.

از طرفی بحران کرونا و قوانین سختگیرانه کشور قطر برای ورود و خروج به این کشور باعث شد تا دو بازی اخیر پرسپولیس در لیگ برتر برای جلوگیری از کرونایی شدن بازیکنان برگزار نشود.

چیزی که برای نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا خطرناک است و می‌تواند باعث ضعف تیم یحیی گل محمدی مقابل تیم کاملا آماده و مجهر اوسان هیوندای باشد.

در اینجا بخوانید:

اولسان کره جنوبی دیروز و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان از منطقه شرق تیم ویسل کوبه ژاپن را با نتیجه ۲ بر ۱ آن هم در ۱۲۰ دقیقه رقابت نفس گیر شکست داد تا حریف پرسپولیس ایران در فینال باشد.

پرسپولیس قبل از سفر دیروز خود به قطر در یک بازی درون تیمی که به شکلی رسمی و تداعی کننده مسابقه جدی رسما با داور برگزار شد، در قالب دو تیم سفید و قرمز در ورزشگاه آزادی به میدان رفت.

تا حدقل شرایط مسابقه را برای بازیکنان خود تداعی کند. این بازی با برتری دو گله تیم قرمز به پایان رسید و یحیی گل محمدی سعی کرد تاکتیک‌های خود برای بازی فینال آسیا را با بازیکنان مرور کند.

به امید اینکه این بازی برای پرسپولیس مفید واقع شده و نماینده ایران با تعصب و غیرت همیشگی ایرانی در مواقع ضرور، بتواند با کاپ قهرمانی به تهران بازگردد و در این روزهای سخت، موج شادی را در جامعه تزریق کند.

چرا که شادی و نشاط جامعه است که برای آن پویایی و موفقیت و امید به آینده را به همراه می‌آورد و قابل مقایسه با میلیاردها دلار و یورو و پوند نیست.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا