پس از باخت از پرسپولیس ، باشگاه النصر عربستان تمام تلاش خود را کرده تا با شکایت از قرمزهای ایران جای این تیم را در فینال لیگ قهرمانان آسیا بگیرد، اما هر بار تیرش به سنگ خورده و می خواهد به دادگاه CAS هم شکایت کند.

پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ و به نوعی فینال غرب، در ضربات پنالتی و به سختی النصر عربستان را شکست داد.

در حالی که قبل از این بازی پرسپولیس با محرومیت سنگین عیسی آل کثیر مواجه شده و شوک بزرگی بر پیکره این تیم وارد گردیده بود، پس از این بازی با کدهای اشتباهی که از داخل کشور داده شد، باشگاه النصر با جدیت دنبال شکایت از قرمزهای ایران بود.

النصر تمام تلاش خود را کرد تا با استفاده از نامه هایی که از داخل برای AFC فرستاده شده بود، علیه پرسپولیس مدرک به دست بیاورد و نسبت به ثبت غیر قانونی خریدهای جدید سرخ ها اعتراض کند.

اما استعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا از فیفا و پاسخ شفاف این نهاد مرجع فوتبال جهان نسبت به قانونی بودن خرید های جدید پرسپولیس باعث شد تا هم کمیته انضباطی و هم استیناف AFC شکایت باشگاه النصر عربستان را رد کنند.

در اینجا بخوانید:

اما باشگاه عربستانی دست بردار نیست و می خواهد این بار به دادگاه بین المللی ورزش CAS شکایت کند.

با این حال همگان می دانند با توجه به مستندات مستدل و نظارت فیفا النصر باز هم بازنده خواهد شد، و هم آ اس عربی و هم چند وکیل مصری به این باشگاه توصیه کرده‌اند که وقت خود را تلف نکند.

به نظر می رسد که النصر قصد دارد با پیگیری های بی مورد بیش از هر چیزی ذهن هواداران خود را درگیر این شکایت‌ها و نتایج احتمالی آن کند تا از تبعات سنگین این شکست بزرگ بکاهد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از رد شدن شکایت النصر از پرسپولیس بلافاصله فینالیست بودن سرخ های ایران را در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ تایید و قطعی دانست.

فینالی که ۲۹ آذر و از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه الجنوب دوحه قطر بین پرسپولیس و تیم نماینده شرق برگزار خواهد شد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا