پرسپولیس جام باشگاه های جهان ۲۰۲۱ و حضور احتمالی شاگردان یحیی گل محمدی که می تواند رویای سرخ ها را محقق کند، هر چند که بعید است برنامه فیفا آن ها را در رسیدن به این رویا کامیاب کند.

پرسپولیس ایران امید زیادی داشت که با قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ یکی از تیم های حاضر در جام باشگاه های جهان باشد.

اما شاگردان یحیی گل محمدی به هر شکلی بود از پس اولسان هیوندای برنیامدند و در نهایت با شکست ۲ بر ۱، هم از قهرمانی در آسیا باز ماندند و هم از حضور در باشگاه های جهان.

گمانه زنی ها در مورد افزایش تیم های حاضر در جام باشگاه های جهان ۲۰۲۰ باعث امیدواری هوادارن سرخ برای حضور تیم محبوبشان در این مسابقات بود، اما در نهایت فیفا آب پاکی را روی دست آن ها ریخت و اعلام کرد که این بازی ها نیز همچون گذشته برگزار خواهد شد و از آسیا یک تیم از قطر و تیم قهرمان حاضر خواهد بود.

با این حال از امروز دوباره شایعه حضور پرسپولیس در جام باشگاه های جهان قوت گرفته بود.

چرا که فیفا رسما با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تیم اوکلند سیتی نیوزلند به دلیل قوانین کرونایی کشورش نمی تواند در این مسابقات شرکت کند.

هر چند که گفته می شد پرسپولیس قصد دارد اعلام آمادگی خود را برای این مسابقات اعلام کند. اما در بیانیه فیفا آمده است که حریف اوکلند سیتی به طور مستقیم به دور بعد خواهد رفت، بنابراین سرخ ها شانسی برای حضور در جام باشگاه های جهان ۲۰۲۱ ندارند.