در پی شایعات منتشره، سازمان لیگ ایران در صورت تداوم بحران کرونا ویروس و نداشتن زمان کافی برای ادامه مسابقات فوتبال ، پرسپولیس را بعنوان قهرمان لیگ برتر کرونایی اعلام خواهد کرد.

نزدیک به یک ماه از تعلیق فوتبال در ایران بخاطر بحران کرونا می‌گذرد. شرایط گسترش و شیوع این ویروس در ایران همانند سایر نقاط جهان بگونه‌ای است که برگزاری مسابقات ورزشی در آن ممکن نیست.

لیگ برتر ایران متوقف شده است و تیم‌ها نیز تمرینات خود را به اجبار تعطیل کرده‌اند، با این حال بدنسازی خانگی زیر نظر از راه دور مربیان کم و بیش ادامه دارد.

طبق نظر ستاد کل مبارزه با کرونا در ایران امکان برگزاری مسابقات ورزشی تا پایان فروردین وجود ندارد و پس از آن نیز باید شرایط کشور مورد ارزیابی قرار گیرد.

از طرف دیگر قبل از آغاز دوباره لیگ تیم‌ها باید برای آماده‌سازی بدن بازیکنان خود، فرصت کافی برای بدن‌سازی داشته باشند که این وضعیت برگزاری بازی‌های لیگ را فشرده‌تر هم می‌کند.

با توجه به شرایط کرونا در ایران و اینکه هنوز مشخص نیست چه زمانی پیک شیوع این ویروس خواهد بود و پس از آن گسترشش سیر نزولی خواهد گرفت، از سرگیری مسابقات فوتبال در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

 

اعلام پایان لیگ برتر نوزدهم در بحران کرونا

 

امروز پیرامون سازمان لیگ شایعاتی منتشر شده که این نهاد فوتبالی با توجه به شرایط کرونا در ایران و همچنین نا امیدی از پایان بموقع این بحران قصد دارد لغو کامل لیگ برتر نوزدهم را بزودی اعلام کند.

از طرفی در لیگ نوزدهم پرسپولیس تا قبل از تعطیلی مسابقات با اختلاف ۱۰ امتیاز اول بوده و علاوه بر قهرمانی نیم فصل، قهرمان فصل قبل هم در کارنامه این تیم قرار دارد.

بنابراین با توجه به جمیع جهات، سازمان لیگ با اعلام رسمی پایان لیگ برتر کرونایی قصد دارد پرسپولیس را بعنوان قهرمان معرفی کند.

البته امروز بهروان رئیس اسبق سازمان لیگ و عضور هیئت رئیسه فعلی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که اولویت برگزاری مسابقات تا جایی که امکان داشته باشد، بصورت فشرده است.

همچنین این امکان وجود دارد که فاصله فصل جاری و فصل بعد کوتاه باشد تا فوتبال در ایران پس از بحران کرونا به روال عادی خود بازگردد.

بدون شک سازمان لیگ با ادامه مسابقات لیگ برتر نوزدهم موافق‌تر است چرا که با اعلام قهرمانی یک تیم، تیم‌های دیگر همانند سپاهان، تراکتور و استقلال این رای را نخواهد پذیرفت و تنش در بین اهالی فوتبال بیش‌تر می‌شود.

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز