پرسپولیس و آلومینیوم اراک در ادامه بازی های هفته دوازدهم لیگ برتر بیستم به دیدار هم رفتند و تیم اراکی موفق شد از تنها نقطه ضعف شاگردان یحیی گل محمدی که همان حضور مهدی شیری در دفاع مرکزی بود، استفاده کند و با نتیجه ۲ بر ۱ به پیروزی برسد.

پرسپولیس امروز در هفته دوازدهم لیگ برتر بیستم در حالی میهمان آلومینیوم اراک بود که تحت تاثیر مصدومیت دو مدافع میانی و با تجربه خود مجبور شد از زوج احسان حسینی و مهدی شیری در مرکز خط دفاع استفاده کند.

حضور احسان حسینی جوان که در پست تخصصی خود (مدافع میانی) هنوز به تجربه کافی نرسیده، با توجه به نبود مدافعی دیگر قابل توجیه است، اما انتخاب مهدی شیری کوتاه قامت که در پست مدافع راست هم نشان داده که در تن به تن های هوایی همواره مغلوب مهاجمان حریف بوده، جای تعجب داشت و اتفاقا از همین ناحیه پرسپولیس آسیب دید و دو گل بسیار راحت دریافت کرد.

دو گلی که با وجود پیش بودن سرخ ها با گل دقیقه ۷ کمال کامیابی نیا باعث شد، تیم یحیی گل محمدی عقب افتاده و با تلاش بسیار هم نتواند کاری از پیش ببرد.

گل محمدی که با تفکرات فنی و فلسفه بازی که در لیگ قهرمانان آسیا به نمایش گذاشت، نشان داد به فلسفه مربی گری کارلوس کی روش اعتقاد ویژه‌ای دارد، قاعدتا در این بازی باید از میلاد سرلک در خط دفاع استفاده می کرد.

در اینجا بخوانید:

اما بر خلاف انتظار از مهدی شیری استفاده کرد تا به این فرضیه دامن بزند که تحت تاثیر خبرنگاران طرفدار مهدی رسول پناه بازی خورده است و کلاه بزرگی بر سر خود و تیمش گذاشته است.

البته دخیل دانستن تاثیر خبرنگاران در چینش نفرات یحیی گل محمدی برای پرسپولیس فرضیه‌ای است که بسیار به شوخی شبیه است و فاصله زیادی با واقعیت دارد.

با همه این احوال یحیی گل محمدی خیلی زود اشتباه خود را جبران کرد و مهدی شیری را به دفاع راست برد و میلاد سرلک را به پست مدافع میانی منتقل کرد.

البته این تغییر زود هنگام برای بازی با آلومینیوم دیر بود و پرسپولیس پس از اینکه دو گل دریافت کرد، دست به این تغییر زد.

پرسپولیس از ضعف شدید هوایی در دفاع خود خلاص شد، اما هر چه زد برای اینکه نتیجه را جبران کند موفق نبود و در نهایت گل دقیقه ۷ کمال کامیابی نیا با دو گل دقیقه ۲۰ شاهین توکلی و دقیقه ۳۰ حامد پاکدل پر پر شد و شاگردان یحیی گل محمدی سه امتیاز بسیار سرنوشت ساز از هفته دوازدهم لیگ برتر بیستم را از دست دادند.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا