پرسپولیس ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ با وجود غیب ستاره های هجومی و کلیدی خود نمایش تحسین برانگیزی داشت، چرا که دو بازیکن برتر میدان یعنی میلاد سرلک و مهدی عبدی از این تیم بودند.

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ برای پرسپولیس بسیار تلخ به پایان رسید و این تیم با وجود شایستگی و مظلومیت فراوان از کسب جام قهرمانی باز ماند.

نمایش متزلزل و معمولی اولسان هیوندای در فینال بر این ادعا صحه می گذارد که قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰، “مال پرسپولیس بود و حق پرسپولیس بود”.

اما حیف و صد حیف که ایرانی ها همواره در گام آخر اسیر احساسات خود شده و نمی‌توانند آن تیر آخر را به درستی از چله کمان خارج کنند و به هدف بزنند.

اشتباه احمد نوراللهی و حرکت نابود کننده مهدی شیری گواهی روشن و مستدل برای گفته فوق است.

به نظر می رسد که فوتبال ما هر چند که به سختی و مشقت فراوان از نظر فنی روی ریل دنیای فوتبال قرار گرفته است، اما از نظر فکری نیاز به آموزش اساسی دارد.

به هر حال فوتبال ایران باز هم از رسیدن به یک جام آسیایی باز ماند و حسرت هواداران ایرانی برای دیدن کاپ قهرمانی در دستان بازیکنان خود ادامه پیدا کرد.

حسرتی که انگار پایانی ندارد. حسرت هواداران پرسپولیس جایی نمود بیش‌تری پیدا می کند که بدانیم بازیکنان برتر میدان از این تیم بودند.

نمره بازیکنان دو تیم پرسپولیس ایران و اولسان در فینال آسیا اعلام شد و در نتیجه آن میلاد سرلک با نمره ۷.۳ بهترین بازیکن میدان شناخته شد.

جالب اینجاست که مهدی عبدی نیز با نمره ۶.۹ دومین بازیکن برتر میدان بود تا مشخص شود بازیکنان سرخ پوش میدان بسیار شایسته تر از حریف بوده‌اند.

این در حالی است که جونیور نگرائو گلزن اولسان با نمره ۶.۶ سومین بازیکن میدان بود.

پرسپولیس و بهترین بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020

 

 

کوئیزهای رافان نیوز