سازمان لیگ اعلام کرد که زمان دربی پرسپولیس و استقلال در نیمه نهایی جام حذفی ایران چهارشنبه ۵ شهریور ساعت ۱۹ خواهد بود.

استقلال دوشنبه با شکست ۲ بر ۰ سپاهان در بازی معوقه مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به نیمه نهایی صعود کرد و به تیم‌های نفت مسجد سلیمان، تراکتور و پرسپولیس پیوست.

یک روز بعد نیز قرعه کشی مرحله نیمه نهایی حذفی انجام شد و طی آن تیم‌های حاضر در این مرحله حریفان خود را شناختند. در نتیجه نفت مسجد سلیمان در تبریز به دیدار تراکتور خواهد رفت و در مهم‌ترین بازی جام نیز استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با هم رو به رو می‌شوند.

پرسپولیس با یحیی گل محمدی شرایط آرمانی خود را حفظ کرد با آماری قابل توجه به قهرمانی لیگ برتر دست یافت. هر چند در این روزها به نظر انگیزه سرخپوشان پایتخت همانند گذشته و قبل از قهرمانی نیست، اما تقابل رقیب دیرینه از هر هدفی جذاب‌تر خواهد بود.

از طرفی استقلال این روزها با فرهاد مجیدی در اوج به سر می‌برد و توانسته به رده دوم جدول رده بندی لیگ برتر صعود کند و تقریبا سهمیه آسیایی خود را قطعی کند.

در اینجا بخوانید:

بدون شک دربی سرخابی‌های پایتخت در جام حذفی بر جذابیت‌های آن خواهد افزود و دوباره به حساسیت‌های فوتبال ایران اضافه می‌کند.

تقابلی که در جام حذفی مدت‌هاست رخ نداده و هواداران فوتبال ایران منتظرند تا پس از سال‌ها در یک سال سه دربی هیجان انگیز و جذاب را از تیم محبوب خود تماشا کنند.

پرسپولیسی‌ها برای رسیدن به نیمه نهایی ماشین سازی را در تبریز ۱ بر ۰ شکست داده‌اند، صنعت نفت را در آزادی با همین نتیجه از پیش رو برداشتند و در یک چهارم نهایی نیز شهرداری ماهشهر را ۲ بر ۰ شکست دادند.

اما استقلال ابتدا ۳-۰ نساجی مازندران را شکست داد، سپس فجر سپاسی را با همین نتیجه از پیش رو برداشت و در یک چهارم نهایی نیز همانطور که پیش‌تر گفته شد، ۲ بر ۰ سپاهان را شکست داده است.

پرسپولیس و استقلال چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ و از ساعت ۱۹ برگزار کننده دربی ۹۳ در جام جذفی ایران خواهند بود تا با پیروزی در این مسابقه به فینال مسابقات برسند.

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال