پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر ایران و مهم ترین بازی هفته بیست و سوم به دیدار هم رفتند و شاگردان یحیی گل محمدی با پیروزی ۱-۰ مچ حریف را خواباندند.

پرسپولیس در دربی ۹۵ پایتخت و از هفته بیست و سوم لیگ برتر بیستم میزبان استقلال تهران بود.

نیمه اول شاگردان یحیی گل محمدی بیش‌تر سع کردند توپ و میدان کنترل کرده و حریف را ارزیابی کنند.

با این حال استقلال برتری نسبی نسبت به سرخ ها داشت، اما در کل نیمه اول موقعیت چندانی نداشت و خطر خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد.

دقیقه ۱۳ روی ارسال مهدی ترابی ضربه سر احمد نوراللهی راهی به دروازه مظاهری پیدا نکرد و دقیقه ۳۰ شوت ارسلان مطهری را حامد لک مهار کرد.

نیمه دوم استقلال شروع بهتری داشت و مهدی قایدی دقیقه ۴۶ با حرکات زیبای خود دفاع پرسپولیس را به هم ریخت، اما پاس عرضی او را حامد لک با پای خود به خوبی دفع کرد.

در اینجا بخوانید:

پس از آن پرسپولیس به آرامی خود را در زمین پیدا کرد و در نتیجه آن دقیقه ۵۵ به گل رسید.

وحید امیری خود را به پشت محوطه جریمه رساند و با یک پاس عرضی شهریار مغانلو را صاحب توپ کرد.

شوت مغانلو از پشت محوطه جریمه را رشید مظاهری ناقص دفع کرد و توپ مقابل پای عیسی آل کثیر افتاد تا او به راحتی دروازه استقلال را باز کند.

استقلال خیلی زود پیش کشید و یکی دو موقعیت نسبی ایجاد کرد، اما پرسپولیس به خوبی بازی را به تعادل کشاند چند باری دروازه این تیم را تهدید کرد.

دقیقه ۸۲ روی یک ارسال خطرناک کرنر، با ضربه سر سیاوش یزدانی استقلال می توانست بازی را به تساوی بکشاند، اما علی شجاعی که تازه به میدان آمده بود با حضوری به موقع توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید.

در ادامه تلاش دو تیم نتیجه‌ای در بر نداشت و پرسپولیس به لطف همان تک گل عیسی آل کثیر به پیروزی ۱-۰ دست یافت و سه امتیاز بسیار ارزشمند را در لیگ برتر ایران به دست آورد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا