پرسپولیس در اولین بازی خود از لیگ برتر فوتبال ایران و در هفته اول که دیدار افتتاحیه این رقابت‌ها نیز می‌باشد باید بدون تماشاگر در برابر پارس جنوبی جم قرار بگیرد.

دو تیم فوتبال پرسپولیس و پارس جنوبی باید در افتتاحیه لیگ برتر فوتبال ایران از هفته اول این رقابت‌ها با یکدیگر رو به رو شود. از طرفی هواداران پرسپولیس به شدت منتظر آغاز لیگ و رونمایی از تیم محبوبشان هستند.

تیمی که پس از رفتن برانکو، آمدن کالدرون و بازگشت چند بازیکن سابق نظیر فرشاد احمدزاده و وحید امیری دچار تغییرات اساسی شده و باید دید که فصل جدید را چگونه آغاز می‌کند.

با این حال کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با صادر کردن احکام بازی نیمه‌نهایی جام حذفی و برگشت لیگ بین سپاهان و پرسپولیس در اصفهان و تهران، باشگاه پرسپولیس را بدلیل تخلف هوادارانش یک بازی از حضور تماشاگر در بازی خانگی محروم کرده است.

هر چند که پرسپولیس به این حکم اعتراض کرده و درخواست تجدید نظر خود را به کمیته استیناف ارجاع داده است، اما با توجه به صحبت‌های صالحی رئیس این کمیته احتمال بخشش و یا تعلیق این محرومیت بسیار بعید به نظر می‌رسد.

با این اوصاف هواداران پرسپولیس باید منتظر بازی این تیم در هفته سوم و در مقابل تیم نفت آبادان باشند تا بازی تیم خود را از نزدیک ببینند. مگر اینکه تا زمان آغاز لیگ نوزدهم اتفاق خاص دیگری رخ داده و محرومیت پرسپولیس بخشیده و یا تعلیق شود.

لازم به ذکر است که قبل از آغاز لیگ هواداران سپاهان نیز طبق حکم کمیته انضباطی با محرومیت رو به رو هستند. همچنین امیر قلعه‌نویی، سیاوش یزدانی، کی‌روش استنلی، سروش رفیعی و علیرضا بیرانوند نیز بازی اول تیم خود در لیگ نوزدهم را از دست داده‌اند.

این در حالی است که هنوز زمان آغاز لیگ برتر مشخص نیست.

 

برنامه کامل مسابقات لیگ نوزدهم