پرسپولیس و الوحده امارات در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ و پنجمین هفته از مرحله گروهی به دیدار هم رفتند و شاگردان یحیی گل محمدی با شکست ۱-۰ اولین باخت خود را تجربه کردند.

پرسپولیس در پنجمین بازی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به دیدار الوحده رفت.

شاگردان یحیی گل محمدی شروع خوبی در این بازی نداشتند و در نتیجه آن دقیقه ۵ دروازه خود را باز شده دیدند.

در میان غفلت مدافعین پرسپولیس ماتاوز مهاجم اسلوونیایی الوحده امارات به عمق دفاع سرخ ها نفوذ کرد و از زاویه بسته با یک ضربه دیدنی توپ را به زیر طاق دروازه زد.

پس از این گل پرسپولیس بازی را در اختیار گرفت و برای دقایقی روی دروازه الوحده امارات فشار آورد.

دقیقه ۱۱ ارسال کرنر مهدی ترابی و ضربه سر شهریار مغانلو راهی به دروازه الوحده پیدا نکرد. چند دقیقه بعد ارسال دیدنی احسان پهلوان و ضربه سر ناگهانی عیسی آل کثیر با واکنش خوب سنگربان اماراتی به کرنر رفت.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۳۵ روی ضربه از راه دور و غافلگیرکننده عمر خربین الوحده می توانست دروازه پرسپولیس را باز کند، اما حامد لک با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

در ادامه و تا پایان نیمه اول بازی آرام تر دنبال شد و الوحده امارات توانست خود را از زیر فشار شاگردان یحیی گل محمدی در پرسپولیس خارج کند.

نیمه دوم را پرسپولیس هجومی آغاز کرد و گل محمدی با چند تغییر و آوردن امید عالیشاه و مهدی شیری سعی کرد، آهنگ تهاجمی تیمش را سریع تر کند.

دقیقه ۵۶ احسان پهلوان با یک شوت دیدنی از پشت محوطه جریمه دروازه الوحده را در آستانه فروپاشی قرار داد، اما توپ با بدشانسی به دیرک افقی برخورد کرد.

حملات پی در پی بازیکنان پرسپولیس ادامه پیدا کرد، اما بی دقتی بازیکنان این تیم باعث شد تا سرخ ها از رسیدن به گل محروم شوند.

دقیقه ۸۸ ارسال زیبای احسان پهلوان مهدی عبدی را در دهانه دروازه الوحده صاحب موقعیت کرد، اما ضربه مهاجم جوان پرسپولیس آرام بود و با واکنش سنگربان حریف رو به رو شد.

نهایتا پرسپولیس به واسطه همان تک گلی که در ابتدای بازی دریافت کرد، از الوحده امارات شکست خورد و اولین باخت خود در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را تجربه کرد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا