تیم فوتبال پرسپولیس ایران گام اول خود در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را محکم برداشت و با نتیجه ۱-۰ الوحده امارات را شکست داد.

پرسپولیس در اولین بازی خود از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا به دیدار الوحده امارات رفت.

شاگردان یحیی گل محمدی بازی را هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی چند موقعیت عالی گل داشتند.

دقیقه ۴ شوت احمد نوراللهی از کنار دروازه الوحده امارات بیرون رفت. پنج دقیقه بعد مهدی ترابی دفاع حریف را به هم ریخت و روی ارسال خطرناک او پس از رفت و برگشت توپ، ضربه سر شهریار مغانلو به تیر افقی دروازه حریف برخورد کرد.

پس از گذشت چند دقیقه از برتری پرسپولیس، الوحده توانست بازی را به تعادل بکشاند و دقیقه ۲۱ مهاجم این تیم اولین توپ را به سمت دروازه حامد لک زد که سنگربان سرخ ها توپ را جمع کرد.

کمی بعد ارسال خلفان ابراهیم از سمت راست با ضربه خطرناک ماتاوز همراه شد که توپ با اختلاف کمی بیرون رفت.

پس از آن بازی آرام شد و بیش‌تر در میانه زمین دنبال می شد، تا اینکه دقیقه ۳۱ شوت زمینی و خطرناک حمد به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۳۶ ارسال ایستگاهی عالی مهدی ترابی را محمد حسین کنعانی زادگان با ضربه سر خود همراه کرد، اما توپ از بالای دروازه الوحده به بیرون رفت.

در حالی که پرسپولیس دوباره بازی را در اختیار گرفته بود، دقیقه ۴۰ پس از اینکه ضربه سر کنعانی زادگان از روی خط دروازه بیرون کشیده شد، سید جلال حسینی پاس عرضی مهدی ترابی را با یک ضربه زمینی و حساب شده از پشت محوطه جریمه تبدیل به گل اول سرخ های ایران کرد.

نیمه دوم را الوحده بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی پرسپولیس را تحت فشار گذاشت، اما نتوانست دروازه حامد لک را تهدید کند.

پس از گذشت چند دقیقه پرسپولیس بازی را در اختیار گرفت و به خوبی تیم حریف را کنترل کرد.

دقیقه ۶۵ مهدی ترابی در موقعیت تک به تک و در حالی که توسط مدافع الوحده تحت فشار بود، توپ را به بیرون زد.

در ادامه بازی پایاپای دنبال شد، با این حال شاگردان یحیی گل محمدی بهتر بودند.

نهایتا الوحده امارات در دقایق پایانی نتوانست کار خاصی انجام دهد و این پرسپولیس بود که با پیروزی ۱-۰ مفابل این تیم، گام اول را در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ محکم برداشت.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا