دو روز پیش هیئت مدیره پرسپولیس جعفر سمیعی را به عنوان مدیرعامل جدید معرفی کرد، مدیری که مدیرکل حراست وزارت ورزش است و انتخاب او برای سرخ‌ها پس از حواشی اخیر قابل تامل خواهد بود.

جعفر سمیعی بلافاصله پس از انتخاب به عنوان مدیرعامل پرسپولیس اهداف خود را تشریح کرد و در مهم‌ترین بخش آن گفت که ؛

“متأسفانه یکی از اتفاقات تلخ اطراف باشگاه که آرامش تیم و باشگاه را بهم زده، حضور باندهای فساد است که با همه توان با این پدیده شوم مبارزه خواهم کرد.”

اما پرسپولیس روزهای ملتهبی را پس از پایان نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پشت سر گذاشت.

اکثر بازیکنان به رهبری شجاع خلیل زاده به مدیریت باشگاه اعتراض داشتند و خواهان اصلاح قراردادهایشان بودند.

شجاع خلیل زاده حتی در فرودگاه قطر و قبل از بازگشت به تهران با گرفتن فیلم زنده و اعلام نارضایتی خود و دیگر بازیکنان سعی کرد مهدی رسول پناه را در فشار زیادی قرار دهد.

پس از بازگشت تیم به تهران اعتراضات به مدیریت باشگاه گسترش پیدا کرد و بسیاری از بازیکنان در اعتراض به شرایط موجود در تمرینات شرکت نکردند.

از طرفی کادر فنی هم به بازیکنان معترض اضافه شد و از مدیریت رسول پناه ابراز نارضایتی کرد تا مشخص شود، اختلاف بین مدیرعامل پرسپولیس و کادر فنی و بازیکنان بسیار زیاد است.

این پایان کار نبود و تعدادی از پیشکسوتان هم به بازیکنان پرسپولیس اضافه شده و از شیوه اداره باشگاه گلایه های تندی داشتند.

هر چه زمان می‌گذشت فشار از همه طرف ها بر مهدی رسول پناه افزایش یافت تا شائبه کودتا نسبت به مدیریت او پر رنگ شود، کودتایی که شاید از طرف پیشکسوتان پرسپولیس طراحی شده باشد تا قبل از بورسی شدن سرخ‌ها مدیریت به دست پیشکسوتان باشگاه بیافتد.

البته این یک فرضیه است و قصد اثبات آن را نداریم، اما اگر هم واقعیت داشته باشد، نباید به آن خرده گرفت. چرا که اداره باشگاه بزرگ و محبوبی چون پرسپولیس شایسته پیشکسوتان و مو سفید کرده های آن است.

با این حواشی، مهدی رسول پناه به شدت تحت فشار قرار گرفت و او که سعی می‌کرد با پرداخت طلب برانکو کمی از فشار را روی خود کم کند، اسیر باتلاقی خود ساخته شد.

بزرگ‌ترین اشتباه رسول پناه صحبت‌های نسنجیده و خارج از عرف و حتی توهین آمیز علیه بازیکنان و کادر فنی مخصوصا شجاع خلیل زاده بود که بصورت ناشیانه، آن هم در خیابان اتفاق افتاد.

با این اشتباه بزرگ رسول پناه خود آب را به آسیاب مخالفین ریخت و کار به جایی رسید که با انتشار فیلم‌های این صحبت‌ها چاره‌ای جز استعفا نداشته باشد.

رسول پناه اجبارا کنار رفت و پس از چند روز وزارت ورزش جانشین او را انتخاب کرد. انتخابی که خود جای تامل دارد، جعفر سمیعی مدیرکل حراست وزارت ورزش !

نکته ای که پس از همه موارد ذکر شده از این انتخاب برداشت می‌شود، این است که وزارت ورزش قصد دارد به همه مسببین حواشی اخیر پرسپولیس زهر چشم نشان دهد.

در واقع انتخاب مدیرکل حراست وزارت ورزش را می‌توان کنایه ای سنگین به گردانندگان کودتای احتمالی علیه مدیریت فرد نزدیک به وزارت ورزش دانست.

انتخابی که علاوه بر این می تواند نظم و انضباط را به پرسپولیس برگرداند و حواشی اخیر باشگاه را جمع کند.

انتخابی شبیه به انتخاب یک نظامی به عنوان رئیس جمهور در کشوری بحران زده و درگیر جنگ های داخلی که برای یک دست کردن اجباری جامعه چند صدایی گمارده شده است.

بدون شک روزها و ماه های آینده عیار مدیریتی جعفر سمیعی در پرسپولیس را مشخص خواهد کرد و باید دید او توان مدیریت این باشگاه بزرگ و جمع کردن حواشی آن را دارد یا خیر ؟

چیزی که سابقه و پست او در وزارت ورزش نشان می دهد که برای آن انتخاب شده است.

به امیدن رسیدن پرسپولیس به ساحل آرامش، پس از طوفانی که می توانست فینال لیگ قهرمانان آسیا را به خطر بیاندازد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا