پرسپولیس و تراکتور دیدار همیشه حساس، حیثیتی و پرتنش است که این بار در هفته بیست و هشتم لیگ برتر ایران به جنجال کشیده شد.

پرسپولیس در حالی که همانند گذشته یک روز پرتنش را انتظار می‌کشید، پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت در تبریز میهمان تراکتور بود.

هر چند شاگردان یحیی گل محمدی برتری نسبی نسبت به تی تی ها داشتند، اما نیمه اول این دیدار بدون خلق موقعیتی جدی و زیبایی یک فوتبال ناب به پایان رسید.

نیمه دوم هم با تنش و التهاب روی سکوها آغاز شد و هر چند نیمه اول هم این تنش کم و بیش وجود داشت، اما لفاظی های خارج عرف به برخوردهای فیزیکی خارج از عرف نظیر پرتاب سنگ به سر بازیکنان رسید!

دقیقه ۵۱ درگیری کوتاه بین بازیکنان دو تیم تماشاگران تراکتور را تحریک کرد تا سنگ پراکنی را آغاز کنند و همین موضوع باعث وقفه ای حدود ۱۵ دقیقه در بازی شد.

پرسپولیس و تراکتور قربانی رفتار احساسی تماشاگران

با وساطت نیروی انتظامی حاظر در ورزشگاه بازی برای دقایقی از سر گرفته شد، اما تماشاگران تراکتور به رفتار عجیب خود ادامه دادند و پس از چند دقیقه داور مجبور شد با زدن سوت پایان، بازی را نیمه کاره رها کند.

در حالی که مشخص بود با این شرایط امکان برگزاری بازی نیست و حتی تماشاگران تا ساعتی حاضر به ترک ورزشگاه نبودند، خبرهای ضد و نقیضی درباره ادامه بازی به گوش می‌رسید.

در نهایت بازی ادامه پیدا نکرد و از فردای آن دو باشگاه با بیانیه های خود سعی در تغییر حکم کمیته انضباطی به سود خود داشتند.

حکمی که به نظر می‌رسد تا هفته آینده صادر شود و باید دید از بین دو تیم پرسپولیس و تراکتور کدام به سه امتیاز انضباطی خواهند رسید.

هر چند که شواهد و قرائن بر محکومیت تی تی ها حکایت دارد، اما همیشه زوایای پنهانی هم وجود داشته که می‌تواند منجر به صدور یک رای غیرمنتظره شود.

باید دید بررسی های کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نتیجه را به سود کدام یک از دو تیم پرسپولیس و تراکتور سوق خواهد داد.

اما شاید بتوان از دل این همه تاریکی و رفتارهای خشونت آمیز و احساسی یک روشنی کوچک اما زیبا خارج کرد و بدون شک آن بوسه دلنشین مهدی ترابی بر لوگوی پرسپولیس در اوج توهین ها و حملات تماشاگران تراکتور با سنگ به سمت سرخ ها بود.

این مورد نه از دید علایق رنگی بلکه از نظر تعصب و وفاداری به تیم خود در شرایط بسیار سخت، مهم و جذاب به نظر می‌رسد.