پرسپولیس و تراکتور در لیگ برتر بیستم ایران و مهم ترین بازی هفته بیست و نهم آن دیشب به دیدار هم رفتند تا شاگردان یحیی گل محمدی به لطف درخشش مهدی عبدی با پیروزی ۳-۱ گام بلندی برای قهرمانی بردارند.

پرسپولیس دیشب و در مهم ترین بازی هفته بیست و نهم لیگ برتر بیستم ایران به دیدار تراکتور رفت تا بلکه با پیروزی و توقف سپاهان قهرمانی زودهنگام لیگ را جشن بگیرد.

شاگردان گل محمدی از همان ابتدا توپ و میدان را در اختیار داشتند و با حملات مداوم سعی می کردند، خیلی زود به گل برسند.

اما دفاع خوب تراکتور از یک طرف و موفق نبودن شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر در طرف مقابل و از همه مهم تر غیبت دو کاپیتان اول سرخ ها باعث شد، نیمه اول پرسپولیس به هدف خود نرسد.

با آغاز نیمه دوم پرسپولیس باز هم به حملات خود ادامه داد، اما دقیقه ۵۰ با گلی که روی یک غافلگیری از پیمان بابایی دریافت کرد، تمام رویاهای خود را در خطر دید.

در اینجا بخوانید:

اما پرسپولیس یحیی گل محمدی نشان داد که خود را برای هر موقعیت و شرایط ویژه ای آماده کرده و بیدی نیست که با این بادها بلرزد.

همین شد که با تغییراتی در فاز تهاجمی و آمدن مهدی عبدی و امید عالیشاه که البته از ابتدای نیمه دوم به میدان آمده بودند، پرسپولیس با حملات پی در پی خود بالاخره دقیقه ۶۴ روی حرکت در عمق مهدی ترابی و پاس رو به بیرون خود، با ضربه مهدی عبدی به گل تساوی رسید.

این پایان کار نبود و چهار دقیقه بعد، شوت احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه با برخورد به سر مدافع تراکتور تغییر مسیر داد و گل دوم و برتری بخش پرسپولیس را رقم زد.

در ادامه پرسپولیس به خوبی بازی را کنترل و اداره کرد تا تراکتور که توان و برنامه خاصی برای فشار آوردن به این تیم را نداشت، فرصت گلزنی پیدا نکند.

در نهایت مهدی عبدی بازی درخشان خود را در یک نیمه حضور در میدان تکمیل کرد و دقیقه ۹۴ با حرکتی تکنیکی و ویرانگر و ضربه ای تمام کننده، گل سوم را هم برای پرسپولیس به ثمر رساند.

نهایتا پرسپولیس با پیروزی ۳ بر ۱ مقابل تراکتور در هفته بیست و نهم لیگ برتر بیستم ایران فاصله دو امتیازی خود با سپاهان را حفظ کرد و در آستانه قهرمانی قرار گرفت.

البته شاگردان گل محمدی برای قهرمانی باید در هفته پایانی پیکان را از پیش رو بردارند.