مهم‌ترین بازی هفته نوزدهم لیگ برتر ایران با تساوی ۲-۲ پرسپولیس و استقلال مقابل یکدیگر در دربی ۹۲ پایتخت به پایان رسید.

پرسپولیس و استقلال در حالی که در روزهای اخیر شرایط خوبی را تجربه می‌کنند، از هفته نوزدهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به دیدار هم رفتند.

پرسپولیس بازی را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۱۴ روی پاس عرضی و عالی وحید امیری علیپور در مقابل دروازه استقلال صاحب موقعیت شد، اما توپ روی پای او ننشت و این فرصت از بین رفت.

در ادامه استقلال هم پیش کشید و از اولین موقعیت جدی خود دقیقه ۲۴ به گل رسید. روی ارسال میلیچ  از سمت چپ، مهدی قائدی در مقابل دروازه بیرانوند به توپ رسید و دخالت محمد انصاری باعث شد توپ به دیرک دروازه بیرانوند برخورد کرده و در برگشت با ضربه فرشید باقری و اثرگذاری ارسلان مطهری گل استقلال شکل بگیرد.

پرسپولیس بازی را به دست گرفت و خیلی زود و دقیقه ۲۹ بازی را مساوی کرد. پاس رو به جلو و در عرض اوساگونا در دهانه دروازه استقلال به علیپور رسید تا او با یک ضربه ساده گل اول پرسپولیس را به ثمر برساند.

در ادامه پرسپولیس بازی را در اختیار داشت، اما نمی‌توانست موقعیت گلی ایجاد کند. دقیقه ۴۱ شوت از راه دور علیپور با اختلاف زیادی از بالای دروازه حسینی بیرون رفت.

در حالی که استقلال روی یک ضد حمله و با حرکت و ضربه عالی مهدی قائدی می‌توانست به گل دوم برسد، بیرانوند با واکنشی تماشایی توپ را به کرنر فرستاد تا دو تیم با تساوی ۱-۱ به رختکن بروند.

 

پرسپولیس و فرار از شکست با گل دقایق پایانی بشار

 

نیمه دوم پرسپولیس شروع بهتری داشت و چند موقعیت نصفه و نیمه را در همان ابتدا از دست داد. با این حال باز هم استقلال در اولین موقعیت جدی خود به گل رسید.

دقیقه ۵۳ مهدی قائدی که روز خوبی را سپری می‌کرد، در گوشه سمت راست محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و با یک پاس عالی توپ را در دهانه دروازه برای مطهری فرستاد تا او با یک ضربه به راحتی دروازه بیرانوند را باز کند.

ضعف مشهود خط دفاع پرسپولیس در این گل بسیار تاثیرگذار بود. غیبت شجاع خلیل‌زاده و روز نچندان خوب سید جلال حسینی از یک طرف و سرحال بودن مهدی قائدی از طرف دیگر خط دفاع تیم گل‌محمدی را آزار می‌داد.

پس از آن پرسپولیس بازی را در اختیار گرفت و دقیقه ۶۵ ضربه ایستگاهی نوراللهی با واکنش حسینی همراه شد. یک دقیقه بعد نیز روی ارسال کرنر مهدی ترابی، ضربه سر سید جلال حسینی از بالای دروازه استقلال بیرون رفت.

دقیقه ۷۵ روی حرکت نادری و ضربه از راه دور او دروازه استقلال تهدید شد، اما توپ از بالای دروازه بیرون رفت. چهار دقیقه بعد هم ارسال ایستگاهی ترابی به شکل خطرناکی از مقابل همه عبور کرد و گل نشد.

حملات پرسپولیس ادامه داشت و دقیقه ۸۸ ضربه آرام نوراللهی از کنار دروازه استقلال خارج شد. اما دو دقیقه بعد بشار رسن توپی را که از ضربه آرام و چکشی استوکس توسط حسینی دفع شده بود در آستانه دروازه خالی وارد دروازه کرد و بازی مساوی شد.

در ادامه تلاش دو تیم به جایی نرسید و استقلال و پرسپولیس مقابل یکدیگر در هفته نوزدهم لیگ برتر ایران به تساوی ۲-۲ رضایت دادند و امتیازات در دربی ۹۲ تقسیم شد.

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی طنز و سرگرمی