پرسپولیس با جریمه سنگین برای یک پست اینستاگرامی که در پی شکایت باشگاه گوا نصیبش شد، چیزی در حدود ۴۰۰ میلیون تومان باید به AFC پرداخت کند و از طرف دیگر حتی یک بازی بدون تماشاگر در خانه خواهد داشت.

پرسپولیس با آمادگی کامل به هند رفت تا با قدرت صعود خود را از گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرده و به مرحله حذفی صعود کند.

همین هم شد و شاگردان گل محمدی همان گونه که انتظار می رفت درخشان ظاهر شدند و به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شدند.

اما چیزی که صعود مقتدرانه پرسپولیس را تحت شعاع قرار داد، انتشار یک پست اینستاگرامی در اینستاگرام رسمی باشگاه بود که حسابی هندی ها را برآشفت.

ادمین اینستاگرام پرسپولیس که زیر نظر کارگزار باشگاه فعالیت می کند، فتوحات نادر شاه افشار در هند را به رخ هندی ها کشانده و پرسپولیس را ادامه دهنده راه نادرشاه معرفی کرده است.

در اینجا بخوانید:

همین شد که نتنها باشگاه گوا اعتراض تندی نسبت به این اقدام داشتند، بلکه هواداران هندی در فضای مجازی به شدت از این پست انتقاد کردند.

کار به جایی رسید که فدراسیون فوتبال هند خود رسما از پرسپولیس برای این پست جنجالی شکایت کرد.

کمیته انضباطی AFC نیز این شکایت را بررسی و حالا حکم خود را صادر کرده است. حکمی که در آن پرسپولیس جریمه سنگینی را متحمل شده است و باید چیزی در حدود ۴۰۰ میلیون تومان به کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت کند.

در حکم AFC پرسپولیس ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار جریمه نقدی شده و همپنین از یک بازی خانگی با حضور تماشاگران نیز محروم شده است.

این در حالی است که ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس اعلام کرده است که این خطی از جانب کارگزار اتفاق افتاده و خود آن هم باید مسئولیتش را بپذیرد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا