پرسپولیس و داستان قرنطینه ای که تمام شد، اما حواشی زیادی در خود داشت و در نهایت هم باعث تعویق دو روزه بازی های هفته های ۲۲ و ۲۳ لیگ برتر بیستم شد.

پرسپولیس مجبور بود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به هند سفر کرده و بازی های خود را در این کشور برگزار کند.

بحران فزاینده کرونا در هند و آمار بیش از حد مبتلایان کرونا در این کشور همه اعضای تیم فوتبال پرسپولیس را نگران کرده بود، با این حال با رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی سرخپوشان به سلامت و موفقیت کامل به تهران برگشتند.

پرسپولیس با ۱۵ امتیاز و صعودی مقتدرانه به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله یک هشتم نهایی شد تا در این مرحله باید با استقلال تاجیکستان رو به رو شود.

دیداری که در تاجیکستان و به میزبانی استقلال این کشور برگزار خواهد شد.

به هر حال پرسپولیس با پروازی چارتر راهی تهران شد و با نظر وزارت بهداشت اجبارا به قرنطینه رفت.

این قرنطینه اجباری به درستی و با توجه به وجود و فراگیری ویروس جهش یافته کرونا در هند اتخاذ شد تا از ورود این ویروس به کشور جلوگیری شود.

چرا که حتی اگر یک درصد هم احتمال انتقال ویروس از طرف پرسپولیسی ها وجود داشت باید برای حفظ سلامتی جامعه از آن جلوگیری می شد.

در اینجا بخوانید :

با این حال بازیکنان و کادر مدیریتی پرسپولیس از این قرنطینه با توجه به رعایت کامل موارد بهداشتی در هند راضی نبودند و بارها به روش های مختلف اعتراض خود را اعلام کردند، اما چاره ای جز تمکین وجود نداشت.

این نارضایتی باعث شد سرخ ها با هر اتفاقی در محل اقامت خود در هتل آکادمی مرکز ملی فوتبال دست به اعتراض بزنند و از ورود و خروج کارکنان این مرکز هم گلایه داشته باشند.

با همه این اوصاف دیشب و با منفی شدن تست دوم کرونا اعضای تیم فوتبال پرسپولیس داستان قرنطینه این باشگاه به پایان رسید و سرخپوشان اولین تمرین خود را در زمین چمن مرکز ملی فوتبال برگزار کردند.

البته با توجه به اینکه شاگردان گل محمدی در آستانه بازی حساس مقابل سپاهان به اجبار دو روز تمرین را از دست داده بودند و رسما از سازمان لیگ درخواست تعویق دو بازی آینده خود را داشتند، در نهایت این اتفاق هم رخ داد.

البته فرهاد مجیدی و استقلال هم با توجه به خستگی بازیکنان خود رسما درخواست تعویق بازی خود مقابل ذوب آهن را داشتند.

همین هم شد که سازمان لیگ به این نتیجه رسید که بازی های پرسپولیس و استقلال را در دو هفته ۲۲ و ۲۳ لیگ برتر با تاخیر دو روزه برگزار کند.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا