پرسپولیس و ذوب آهن در حالی بازی معوقه خود از هفته ششم لیگ برتر بیستم ایران را پشت سر گذاشتند که شاگردان یحیی گل محمدی دو امتیاز مهمی را با تساوی ۱ – ۱ از دست دادند.

پرسپولیس در بازی پرحاشیه‌ای که از هفته ششم لیگ برتر ، در آستانه فینال آسیا به تعویق افتاد، امروز پنج شنبه ۱۱ دی ماه از ذوب آهن اصفهان پذیرایی کرد.

شاگردان یحیی گل محمدی بازی را هجومی آغاز کردند و از همان دقیقه نخست حملات سریعی را روی دروازه حریف تدارک دیدند.

از این رو بود که پرسپولیس پس از چند حمله دقیقه ۱۷ روی ارسال کرنر احمد نوراللهی و دفع ناقص شهاب گردان، با ضربه امید عالیشاه از گوشه محوطه جریمه به گل رسید.

پس از این گل فشار پرسپولیس کاسته شد و ذوب آهن به آرامی بازی را به تعادل کشاند.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۳۶ ضربه ایستگاهی احمد نوراللهی می رفت برای ذوب آهن خطرساز شود که گردان به خوبی توپ را به کرنر فرستاد.

اواخر نیمه اول و دقیقه ۴۴ نیز روی ارسال میلاد جهانی و پاس فرشاد محمدی مهر، فرصت خوبی برای ذوب آهن ایجاد شد، اما سلطانی مهر از این موقعیت استفاده نکرد و توپ را به بیرون زد.

با آغاز نیمه دوم این بار نوبت ذوب آهن بود که بازی را در اختیار گرفته و بارها دروازه پرسپولیس را تهدید کند، با این حال مهاجمان تیم اصفهانی در زدن ضربه آخر دقت لازم را نداشتند.

دقیقه ۵۲ باز هم ضربه کم دقت سلطانی مهر روی پاسی که علی دشتی به صورت آکروباتیک داده بود، از بالای دروازه حامد لک به بیرون رفت.

پنج دقیقه بعد شوت سیامک نعمتی برای پرسپولیس تهران راهی به دروازه ذوب پیدا نکرد.

بازی با برتری ذوب آهن ادامه داشت، اما این تیم نمی‌توانست به صورت جدی دروازه پرسپولیس را تهدید کند.

دقیقه ۷۵ روی ارسال سیامک نعمتی از سمت راست، ضربه سر آرمان رمضانی که نیمه دوم به میدان آمده بود، به بیرون رفت.

دقیقه ۸۳ نیز ضربه ایستگاهی دیدنی میلاد جهانی به شکل خطرناکی به تور کنار دروازه حامد لک برخورد کرد و گل نشد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۹۰ در حالی که بازیکنان پرسپولیس بازی را رها کرده بودند، در یک حمله سریع میلاد جهانی در موقعیت تک به تک توپ را به تور دروازه لک چسباند.

نهایتا شاگردان یحیی گل محمدی در پرسپولیس با نتیجه ۱ – ۱ مقابل ذوب آهن به تساوی رضایت دادند و دو امتیاز مهم و سرنوشت سازی را در لیگ برتر بیستم از دست دادند.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا