پرسپولیس و سپاهان در یک بازی حساس که حکم فینال لیگ برتر ایران را داشت دیشب به تساوی ۱-۱ رضایت دادند تا سرنوشت قهرمانی همچنان مبهم باشد و به هفته های پایانی لیگ کشیده شود.

سپاهان در مهم ترین و به نوعی بازی فینال گونه هفته بیست و دوم لیگ برتر دیشب میزبان پرسپولیس بود.

سرخ های پایتخت به دلیل حضور در لیگ قهرمانان آسیا یک بازی کم تر نسبت به سپاهان داشتند و به تبع آن نیز سه امتیاز پایین تر از زردهای اصفهان بودند.

هر دو تیم بازی را هجومی و جذب آغاز کرده و پیش بردند و این دیدار آهنگ سریعی داشت.

با این حال ضربات آخر خوب نبود و به همین دلیل نیمه اول بدون گل پایان یافت. دقیقه ۱۷ شوت خطرناک مهدی ترابی با اختلاف کمی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد ارسال دانیال اسماعیلی فر و ضربه سر محمد محبی راهی به دروازه حامد لک در پرسپولیس پیدا کرد.

دقیقه ۲۱ روی همکاری زیبای امید عالیشاه و وحید امیری، احسان پهلوان می توانست دروازه پیام نیازمند را باز کند، اما ضربه او کم دقت بود و به بیرون رفت.

دقیقه ۳۲ شوت سرکش محمد محبی از بالای دروازه پرسپولیس به خارج شد.

در اینجا بخوانید:

در ادامه و تا پایان نیمه اول دو تیم با همین روند و خلق موقعیت های خطرناک پیش رفتند، اما ضربات آخر مهاجمان راهی به دروازه‌ها پیدا نکرد.

نیمه دوم را پرسپولیس بهتر آغاز کرد و دقیقه ۵۵ بالاخره عیسی آل کثیر که به جای امید عالیشاه مصدوم به میدان آمده بود، روی ارسال برگردان کمال کامیابی نیا با یک ضربه قیچی در مقابل دروازه خالی گل اول بازی را برای شاگردان یحیی گل محمدی به ثمر رساند.

در ادامه پرسپولیس عقب نشست و سعی کرد در ضد حملات دروازه سپاهان را تهدید کند.

در حالی که هر لحظه فشار سپاهان برای جبران گل خورده بیش‌تر می شد، اواسط نیمه دوم بود که در یک ضد حمله سریع عیسی آل کثیر از سمت چپ فرار کرد و خود را به محوطه جریمه رساند.

مهاجم خوزستانی پرسپولیس در حالی که دو بازیکن سرخ پوش را در موقعیت مناسب مقابل خود می دید، به دل دفاع حریف زد و توپ را به پیام نیازمند تقدیم کرد تا بهترین موقعیت سرخ ها برای تثبیت پیروزی از دست برود.

اواخر بازی فشار سپاهان شدت یافت و در یکی از حملات بود که دقیقه ۸۷ آشفتگی خط دفاع پرسپولیس نمایان شد و شوت نچندان محکم محمد محبی در محوطه جریمه این تیم با حرکت عجیب سیامک نعمتی و برخورد به او، تغییر مسیر داد و وارد دروازه حامد لکی شد که آماده بود این توپ را مهار کند.

چند دقیقه پایانی هم بدون خطر خاصی روی دروازه ها سپری شد و پرسپولیس و سپاهان با تساوی ۱-۱ در مهم‌ترین بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر ایران ، امتیازات را بین هم تقسیم کردند.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا