در اولین گام از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ پرسپولیس مقابل الدوحیل قطر شکست خورد و نتیجه را خیلی زود واگذار کرد.

پرسپولیس در اولین بازی خود از لیگ قهرمانان آسیا در دوحه قطر میهمان الدوحیل این کشور بود. الدوحیل خیلی زود و دقیقه ۵ با ضربه سر چکشی مانژوکیچ روی ارسال عرضی معز علی به گل رسید.

دقیقه ۹ روی یک ارسال ایستگاهی پرسپولیس می‌توانست نتیجه را جبران کند. اما دروازه‌بان الدوحیل در دو مرحله توپ کنعانی‌زادگان و بشار رسن را گرفت. اما الدوحیل در دومین حمله خود باز هم به گل رسید.

دقیقه ۱۳ روی پاس اشتباه مهدی ترابی بازیکن الدوحیل هان سونگ صاحب توپ شد و با یک پاس عمقی جونیر را صاحب موقعیت کرد و او نیز خیلی راحت در میان مدافعان پرسپولیس با یک ضربه زمینی ساده گل دوم را برای میزبان زد.

در ادامه بازی آرام شد و بیش‌تر در کنترل الدوحیل پیگیری می‌شد. از اواسط نیمه دوم پرسپولیس بر بازی مسلط شد و تلاش می‌کرد راه نفوذی در دفاع حریف باز کند. دقیقه ۳۶ ارسال ایستگاهی و تند و تیز مهدی ترابی توسط سنگربان الدوحیل دفع شد.

 

پرسپولیس ناتوان در حمله

 

اواخر نیمه اول هم اتفاقی رخ نداد و دو تیم با برتری دو گله الدوحیل به رختکن رفتند.

نیمه دوم را پرسپولیس با مالکیت بالا آغاز کرد، اما بازی بسته و دفاع عالی الدوحیل اجازه نمی‌داد بازیکنان پرسپولیس کاری از پیش ببرند. دقیقه ۷۳ در اولین موقعیت پرسپولیس در نیمه دوم، ضربه سر استوکس روی ارسال نادری از کنار دروازه حریف بیرون رفت.

سه دقیقه بعد ضربه ایستگاهی معز علی بشکال خطرناکی از کنار دروازه بیرانوند خارج شد. برتری پرسپولیس در مالکیت، برای این تیم نتیجه‌ای نداشت و بازی بسته بازیکنان الدوحیل هیچ فضایی را به مهاجمین پرسپولیس نمی‌داد.

پرسپولیس در چند دقیقه پایانی بر فشار خود افزود و باز هم نتیجه نگرفت تا در اولین گام از لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مقابل الدوحیل با نتیجه ۲ بر ۰ شکست بخورد.

همچنین در بازی همزمان که زودتر به پایان رسیده بود، سپاهان با چهار گل العین امارات را در زمین حریف شکست داد و گام محکمی در لیگ قهرمانان برداشت.

 

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز